Router TP-LINK TP-MR3420 V2.2 + Huawei E3272s-153 + OrangeFreeNET z kodem PIN =

Jestem szczęśliwym posiadaczem Routera MR3420 w wersji V.2.2
Niestety mimo zapewnień z Państwa strony (www) nie działa z nim poprawnie Modem E3272s-153 z Cyfrowego Polastu / Plusa bez simlocka (jaki kupiłem osobno) w połączeniu z Internetem z Orange (karta sim z kodem PIN, którego nie da się zdjąć - zablokowana dezaktywacja).

Na routerze było najpierw zainstalowane najnowsze firmware ze strony polskiej (to w wersji beta),
następnie testowałem poprzednie firmware ze strony polskiej, a na końcu spróbowałem firmware
ze strony “ogólnej" angielskojęzcznej ponieważ było z podobnego okresu co ostatnie z polskiej strony i nie było jako “beta".

Efekt zawsze jest ten tam. Router nie pokazuje pola do wpisania kodu PIN. Teoretycznie wskazuje, że modem rozpoznany
i nawet że połączony (w logach jako LTE) ale oczywiście dioda modemu miga na zielono i nie jest on połączony.

Z innym modemem na tych samych firmware'ach, a konkretnie z ZTE MF821 owa karta SIM działa poprawnie.
Tzn. prosi o wpisanie kodu PIN, wpisuje ustawienia i łączy się prawidłowo. Co prawda transfer zazwyczaj jest
nieco słabszy niż na bezpośrednio podłączonym modemie, ale działa.

Mieszkam niedaleko Państwa serwisu. W razie konieczności mogę nawet podjechać, żeby Państwo sprawdzili co i jak.

Baaardzo mi zależy na działaniu zestawu TP-MR3420 V2.2 + Huawei E3272s-153 + OrangeFreeNET z kodem PIN
ponieważ testowałem 2 inne routery konkurencji i mimo wszystko żaden nie działał tak stabilnie jak ten Państwa.
Proszę o informację co mogę zrobić lub co przysłać aby było wiadomo w czym problem?
Zrzuty z ekrany? Logi systemowe?

Zacznę od końca:

Logi systemowe wystarczą, choć zrzuty konfiguracji jak najbardziej wskazane. Czy dioda oznaczona jako USB zapala się na routerze?

Nie jesteśmy serwisem, a forum jest nieoficjalne. Jesteśmy hobbystami.

Jest to zwykły modem czy wersja HiLink?