Router TP-LINK TL-WR940N spada prędkość na telewizorze Sony bravia poprzez Wi-Fi do 1mbit mimo że posiadam 150mbit

Witajcie. Jesteście moja ostatnia nadzieja w innym wypadku wyrzucam router przez okno z bezsilności. Zacznijmy od początku.
Posiadam router TP-LINK TL-WR940N ver.2 , najnowszy firmware skonfigurowany poprzez quick setup, który jest połączony kablem z modemem cisco. Wspomniany router jest podłączony z TV Sony bravia kd55xd7005 poprzez Wi-Fi. Internet 150mbit z kablówki.
Speedtest podczas normalnego działania pokazuje 60/70 mbit ale to jeszcze byłoby do przezycia, większy problem polega na tym że spada mi prędkość do 1mbit na telewizorze od tak. Muszę zresetować router i działa dobrze godzinę , czasem dwie, czasem dzien i spowrotem wraca do wspomnianych 1mbit.
Na pozostałych urządzeniach (laptop, telefon) podlaczonych do wifi nie odnotowalem w tym samym czasie spadku do 1mbit.
Zrobiłem hotspot z telefonu i nie zauważyłem żadnego spadku prędkości w telewizorze.
Dzwoniąc do supportu Sony zrzucają winę na router, natomiast support tplink oczywiście na telewizor.
I bądź tu mądry :confused:

Edit :
wykluczam dostawcę internetu , po kabelku z modemu chodzi sikalafo

A może zmień router na jakiegoś Archera.
Pozdrawiam
@jakubd