Router TP-Link TL-WR841ND (problem z konfiguracją)

Witam,
W zeszłym tygodniu w niedzielę zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych router TP-Link TL-WR841ND. Od wczoraj aż do dziś męczę się z jego konfiguracją, ponieważ nie potrafię go odpowiednio ustawić tak, aby działał poprawnie na dwóch komputerach wraz z Wi-Fi. Mój problem polega na tym, że zatrzymałem w jego ustawieniach na opcji Quick Setup. Wyskakuje taki oto błąd:

Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Napisz coś więcej o dostawcy internetu i sposobie jego dostarczenia do twojego mieszkania. Router jest nowy czy używany?

Moim dostawcą internetu jest Orange. Próbuję połączyć się z nim poprzez kabelek, który posiada dwie identyczne końcówki. A internet posiadam i łączę się poprzez gniazdo z telefonu stacjonarnego. Zapomniałem dodać, że zakupiłem go nowego lecz bez płytki instalacyjnej oraz instrukcji obsługi.

WR841ND nie posiada modemu ADSL więc nie podłączysz go bezpośrednio do gniazda telefonicznego, kupiłeś zły model routera.

Tylko mi nie mów :frowning: Poważnie?

Oczywiście że tak WR841 to typowy router WAN-owy (RJ45) ty potrzebujesz na linię router z modemem ADSL (do 20Mb/s) lub VDSL(40-80Mb/s) z wejściem RJ11 w zależności o jakiej prędkości internetu mówimy od Orange.

No nic, dałem nogę. Prędkość mojego internetu to 6mb/s. Istnieje jakaś deska ratunku, abym mógł go nie sprzedawać?

Z jakiego urządzenia teraz korzystasz ?

Z PENTAGRAMa Cerberus P 6311-07A

A co chciałeś osiągnąć kupując nowy router?

Głównym priorytetem był bezprzewodowy internet a tak to nic poza tym :wink:

No to możesz wykorzystać WR841N jako AP (punkt dostępowy sieci bezprzewodowej) ale Pentagram musi zostać na swoim miejscu -

Możesz spróbować podłączyć WR841ND do tego Cerberusa.

Ok, mógłbym Cię prosić o rozjaśnienie na mój chłopski rozum, gdyż jestem w tym kompletnie zielony :slight_smile:

Nie wiem, nie znam się, ale wtedy czasem obydwa nie będą musiały być włączone jeśli używał bym tego i tego jednocześnie?

Dostałeś linka do poradnika wystarczy kliknąć i poczytać

być włączone jeśli używał bym tego i tego jednocześnie?
Oczywiście że tak

Do routera WR841ND podłączasz kabel pod niebieskie wejście(WAN),drugą końcówkę podłączasz do routera Pentagram Cerberus pod port LAN.Jeśli chcesz to możesz używać tylko Wi-Fi WR841ND a w Pentagramie wyłączyć sieć bezprzewodową.

Tak, dostałem i dziękuję Ci za niego, ale wiesz, ja w czytaniu takich spraw to jestem osiołkiem niekumatym :slight_smile: Troszkę nie pasowało by mi używać dwóch od razu, bo jak to wtedy by wyglądało. To tak jakbyś miał położone dwa telewizory jeden na drugim :slight_smile:

Ok, dzięki za radę, ale nie wiem czy jest w tym sens.

To już ja sobie życzysz. U siebie mam podłączone nawet 4 urządzenia na stałe nie licząc komputerów i urządzeń bezprzewodowych
W8816 jako modem ADSL + WR4300 z gargoyle jako główny router + Archer C9 jako punk dostępowy w pokoju no i plus do tego jeszcze dysk NAS :slight_smile:

Rozumiem, że nie będę mógł równocześnie ich używać? A kabelek jaki potrzebuję (router<=> komputer)?

Co znaczy równocześnie? Przy konfiguracji jako AP (mój poradnik) wszystko zostanie po staremu, każde gniazdo ethernet (Prntagram i TP-Link) będzie aktywne plus sieć bezprzewodowa z TP-Linka. Pentagrama nie dotykasz, konfigurację robisz tylko na TP-linku