Router TP-Link TL-WR841ND (problem z konfiguracją)

(Koszula) #1

Witam,
W zeszłym tygodniu w niedzielę zakupiłem na jednym z portali aukcyjnych router TP-Link TL-WR841ND. Od wczoraj aż do dziś męczę się z jego konfiguracją, ponieważ nie potrafię go odpowiednio ustawić tak, aby działał poprawnie na dwóch komputerach wraz z Wi-Fi. Mój problem polega na tym, że zatrzymałem w jego ustawieniach na opcji Quick Setup. Wyskakuje taki oto błąd:

Bardzo bym prosił o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

(Marcin) #2

Napisz coś więcej o dostawcy internetu i sposobie jego dostarczenia do twojego mieszkania. Router jest nowy czy używany?

(Koszula) #3

Moim dostawcą internetu jest Orange. Próbuję połączyć się z nim poprzez kabelek, który posiada dwie identyczne końcówki. A internet posiadam i łączę się poprzez gniazdo z telefonu stacjonarnego. Zapomniałem dodać, że zakupiłem go nowego lecz bez płytki instalacyjnej oraz instrukcji obsługi.

(Marcin) #4

WR841ND nie posiada modemu ADSL więc nie podłączysz go bezpośrednio do gniazda telefonicznego, kupiłeś zły model routera.

(Koszula) #5

Tylko mi nie mów :frowning: Poważnie?

(Marcin) #6

Oczywiście że tak WR841 to typowy router WAN-owy (RJ45) ty potrzebujesz na linię router z modemem ADSL (do 20Mb/s) lub VDSL(40-80Mb/s) z wejściem RJ11 w zależności o jakiej prędkości internetu mówimy od Orange.

(Koszula) #7

No nic, dałem nogę. Prędkość mojego internetu to 6mb/s. Istnieje jakaś deska ratunku, abym mógł go nie sprzedawać?

(Marcin) #8

Z jakiego urządzenia teraz korzystasz ?

(Koszula) #9

Z PENTAGRAMa Cerberus P 6311-07A

(Marcin) #10

A co chciałeś osiągnąć kupując nowy router?

(Koszula) #11

Głównym priorytetem był bezprzewodowy internet a tak to nic poza tym :wink:

(Marcin) #12

No to możesz wykorzystać WR841N jako AP (punkt dostępowy sieci bezprzewodowej) ale Pentagram musi zostać na swoim miejscu -

(Szczurek259) #13

Możesz spróbować podłączyć WR841ND do tego Cerberusa.

(Koszula) #14

Ok, mógłbym Cię prosić o rozjaśnienie na mój chłopski rozum, gdyż jestem w tym kompletnie zielony :slight_smile:

Nie wiem, nie znam się, ale wtedy czasem obydwa nie będą musiały być włączone jeśli używał bym tego i tego jednocześnie?

(Marcin) #15

Dostałeś linka do poradnika wystarczy kliknąć i poczytać

być włączone jeśli używał bym tego i tego jednocześnie?
Oczywiście że tak

(Szczurek259) #16

Do routera WR841ND podłączasz kabel pod niebieskie wejście(WAN),drugą końcówkę podłączasz do routera Pentagram Cerberus pod port LAN.Jeśli chcesz to możesz używać tylko Wi-Fi WR841ND a w Pentagramie wyłączyć sieć bezprzewodową.

(Koszula) #17

Tak, dostałem i dziękuję Ci za niego, ale wiesz, ja w czytaniu takich spraw to jestem osiołkiem niekumatym :slight_smile: Troszkę nie pasowało by mi używać dwóch od razu, bo jak to wtedy by wyglądało. To tak jakbyś miał położone dwa telewizory jeden na drugim :slight_smile:

Ok, dzięki za radę, ale nie wiem czy jest w tym sens.

(Marcin) #18

To już ja sobie życzysz. U siebie mam podłączone nawet 4 urządzenia na stałe nie licząc komputerów i urządzeń bezprzewodowych
W8816 jako modem ADSL + WR4300 z gargoyle jako główny router + Archer C9 jako punk dostępowy w pokoju no i plus do tego jeszcze dysk NAS :slight_smile:

(Koszula) #19

Rozumiem, że nie będę mógł równocześnie ich używać? A kabelek jaki potrzebuję (router<=> komputer)?

(Marcin) #20

Co znaczy równocześnie? Przy konfiguracji jako AP (mój poradnik) wszystko zostanie po staremu, każde gniazdo ethernet (Prntagram i TP-Link) będzie aktywne plus sieć bezprzewodowa z TP-Linka. Pentagrama nie dotykasz, konfigurację robisz tylko na TP-linku