Router tp-link TD-W9980 wolne transfery miedzy nas i media player

Pisalem wczoraj o problemach z moim routerem. Okazalo sie, ze problem lezal jednak po stronie Netgeara. Jednak mam drugi problem, ktory jednoznacznie wskazuje na TP-LINKa.
Otoz mam w swojej sieci NASa oraz VERO (takie lepsze Raspberry Pi). No i uzywajac VERO puszczam sobie filmy z NASa, uzywajac do tego Mysqla. Do momentu zmiany starego routera na nowy wszystko dzialalo super. Niestety po zmianie wejscie do biblioteki filmow zajmue ze 2 minuty, w porownaniu do natychmiast wczesniej.
Na VERO mam ustawiony staly adres IP, z odpowiednia konfiguacja (probowalem DHCP, ale zadnej roznicy)
Oba urzadzenia sa podpiete po kablu do routera. Po wlaczeniu starego routera i przepieciu kabli do niego wszystko zaczelo dzialac jak poprzednio. Po przepieciu kabli do TP-LINKa znowu pojawil sie ten problem.
Mam logi z VERO:
http://paste.osmc.io/basoduyuzi
Najpierw stary router, gdzie wszystko dziala super, potem nowy, gdzie dziala wolno.
Moze ktos ma jakis pomysl, co powinienem zmienic, ustawic, zeby to znowu zaczelo dzialac OK
dzieki
Proszę poprawić dodanie obrazka zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Dziwne że to przez ten router. Podłączając przez ten router oba urządzenia w static IP nie ma żadnej różnicy jak byś je połączył fizycznie bez routera.
Różnica może być w tym że na tym routerze jest uruchomiona usługa DLNA( Media Server) który KODI próbuje skanować. Spróbuj deaktywować ten serwer.

Niestety to nie to. Mam na routerze wyłączone wszystkie opcje w USB settings. Sprobowalem na probe je wlaczyc i niestety też nic.
Czy jest jakieś narzędzie może, które będzie śledziło co się dzieje między tymi dwoma urządzeniami?

Niewiem czy da się coś podglądnąć, ale jak już to np: wiresharkiem.
Spróbuj jeszcze ustawień w Firewallu na routerze.
Ostatecznie zmień jeszcze opcję IMGP Snooping w ustawieniach LAN.

No wlasnie o jakichs narzedziach do sledzenia zaczalem wlasnie myslec, dzieki za podrzucenie tego wiresharka - zainstaluje na kompie i zobacze, czy cos da sie zrobic, jak nie, to bede probowal na NASie albo Vero, gdzieś musi się dać :wink:
Firewalle mam wyłaczone na routerze.
IMGP Snooping - zmiana nic nie dała :frowning: