Router tp-link TD-W9980 nie łączy się z neostradą

Witam zakupiłem jak w temacie router TD-W9980 i dzisiaj próbowałem go skonfigurować,ale nie chce się połączyć.Najpierw robiłem konfigurację z płyty dołączonej do zestawu i wybrałem Vdsl orange i wpisałem nazwę użytkownika i hasło poprawnie i router się nie łączy,później próbowałem przez stronę routera i też nie chcę się połączyć dodam,że synchronizacja na routerze świeci,ale nie loguje się,nawet nie wysyła logowania do orange,bo dzwoniłem na infolinie i oni też nie umieli mi pomóc ,bo to nowy router i jeszcze nic o nim nie wiedzą...Na orange funbox wszystko chodzi normalnie,a ten nie chce się połączyć.Jeszcze zauważyłem,że vpi i vci jest na zero,ale słyszałem,że vci powinno być ustawione na 35,ale przy ustawieniach routera vdsl nie mogę nigdzie tego przestawić tylko na ustawieniach routera adsl mogę to przestawić.Naprawdę proszę o pomoc,bo nie mam pojecia co zrobić z tym routerem i jak narazie powróciłęm do funbox-a ;( Czy miał ktoś już podobny problem?Dodam jeszcze,że internet mam vdsl

Jest synchronizacja na linii VDSL? Pokaż jakieś obrazki z konfiguracji. Z tego co wiem nie było jeszcze polskiej premiery więc router trafił raczej innymi kanałami niż oficjalny do Polski.

jest normalnie synchronizacja na linii vdsl,zdjęcia wstawie później,bo akurat mam podłączonego funboxa
a router zakupiłem na allegro na tej aukcji http://allegro.pl/router-modem-vdsl2-adsl2-tp-link-td-w9980-600mbps-i4677639973.html
tylko,że jak robie ustawienia przez kreatora na płycie to są do wyboru polscy dostawcy(orange.netia) .

Z oficjalnego źródła wiem że nie było ich jeszcze na magazynie TP-Linka w Polsce więc kanał dostawy jest inny niż oficjalny.

jest normalnie synchronizacja na linii vdsl,zdjęcia wstawie później,bo akurat mam podłączonego funboxa
Czyli nie dostajesz adresacji? Login i hasło do usługi poprawnie wpisane? Pokaż obrazki bo trudno coś więcej powiedzieć.

na innym forum podesłali mi ten poradnik ftp://ftp.draytek.pl/POMOC/Gotowe_przyklady/WAN/WAN_NeostradaFiber.pdf
i ja miałem wcześniej
PTM Configuration
VLAN ID:0
i tak ustawia kreator z płyty jak się wybierze konfiguracje vdsl_Orange
a musi być
PTM Configuration
VLAN ID:35
i jeszcze musi być ustawione DSL Modulation Type: VDSL2
i Annex Type: ANNEX A

Konfigurację przez przeglądarkę a nie przez jakieś kreatory z płyty. Możesz użyć Quick Setup-a.

ok działa,ale jak narazie to widzę,że prędkości ma wolniejsze od funboxa

To są dwa różne urządzenia więc różnica może być. Te modele TP-linka mają też mechanizm obcinający synchronizację po to aby osiągać większą stabilność łącza (mniej błędów CRC).

O jakiej prędkości łącza mowa w temacie?

neostrada vdsl do 80mb/s na funbox prędkości pobierania dochodziły do 47mb/s,a na tp-linku jest 40-41 mb/s,ale wysyłanie mają podobne w granicach 8mb/s,może to też wina stabilizacji,bo usługę mam od wczoraj aktywną,wcześniej miałem adsl i miałem 16 mb/s czyli przeskok na plus :wink: A dwa lata temu jeszcze twierdzili,że u mnie się nie da vdsl,bo jestem jakieś 1,3km od centrali,a teraz mi podłączyli i chodzi

Między nimi może być różnica w zastosowanych chipsetach.

Moze jeszcze jakas aktualizacja oprogramowania wydzie i bedzie lepiej i niech ten konfigurator z plyty poprawia,bo na bank wielu ludzibedzie mialo z tym problem,nie kazdy wpisuje wszystko przez przegladarke

Konfiguratora płytowego nie wiem czy jest szansa poprawić. Najlepiej jest ustawiać przez przeglądarkę i nie jest to trudne. Masz pewność że wpisywane dane są poprawne.

coś jeszcze jednak jest nie tak z tym routerem w ustawieniach...Teraz zgubił połączenie,ale synchronizacja cały czas była i nie chciał się połączyć w ogóle,przesiadłem się znów na funboxa i jutro po 15-16 wyślę zdjęcia ustawień,może ktoś coś będzie wiedział jaki jest błąd

Jak wyślesz to zobaczymy.

Podepnę się do tematu
Też posiadam router TP-Link TD-W9980 który działa z Neostradą VDSL do 80Mb/s,a ja mam maksymalną prędkość czyli 80Mb/s pobieranie i 8Mb/s wysyłanie i od wczoraj kiedy router podłączyłem i skonfigurowałem pod Neostradę VDSL nie mam z nim jak na razie problemów.Sam router ładnie łapie synchronizację i łączy z internetem.

A to mój wynik pomiaru łącza na speedtest.net:

Wiem że bronisz TP-Linka :o Ale chipsety w nowych modelach to już poszli po bandzie u mnie też router przycina synchro a błędów więcej jak na starym 8910.

pozdro.

teraz podłączyłem tp-linka i jak narazie ładnie chodzi ma nawet lepsze prędkości od funboxa,ja już nie wiem o co z tym chodzi zrobiłem parę zrzutów ustawień tp-linka i wstawiam je,bo nie wiem czego dokladnie mam zrobić zdjęcia

chyba już z routerem będzie ok bo nic się nie rozłączył od wczoraj System Up Time:1 day(s) 07:55:11 :slight_smile: Dzięki wszystkim za pomoc