Router tp-link TD-W9980 i nc+

Hej,
jestem posiadaczem tp-link TD-W9980 od paru dni, po otrzymaniu Funboxa od Orange'a i stwierdzeniu, ze on sie do niczego nie nadaje :wink:
Otoz moj problem polega na tym, ze mam w tej chwili w domu multiroom nc+, kt贸ry wymaga pod艂膮czenia LAN mi臋dzy dekoderami. No i do niedawna mialem tak膮 konfiguracj臋:
Internet <-> router Netgear DGNG3700 <-> router Netgear WNDR3700 (jako access point)
Jeden dekoder by艂 po艂膮czony do jednego Netgeara, drugi do drugiego.
Po kupnie TP-Linka konfiguracja wygl膮da tak:
Internet <-> router tp-link TD-W9980 <-> router Netgear DGNG3700 (jako access point)
Jeden dekoder po艂膮czony jest do TP-LINKa, drugi do Netgeara. Trzeci te偶 jest pod艂膮czony jako access point do TP-LINKa, ale on nie bierze udzia艂u w moim problemie.
Po zmianie routera od paru dni systematycznie przerywa mi po艂膮czenie mi臋dzy nimi, powoduje to wyskoczenie dodatkowego menu na jednym dekoderze i po paru minutach, po z艂apaniu synchronizacji wraca do normy. Jest do艣膰 m臋cz膮ce. W jaki spos贸b mog臋 sprawdzi膰, co si臋 dzieje? Dlaczego tak si臋 dzieje?
z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc :slight_smile:

TP-link i Netgear po艂膮czone s膮 kablowo?

Tak. Wszystko jest po kablu - zarowno router do routera jak i dekodery do routerow.

Na routerze Netgear masz wy艂膮czony serwer DHCP?

Tak. Konfiguracja obu netgearow jest identyczna (z dokladnoscia do adresu IP :wink:

Czyli wszystkie adres IP w sieci s膮 r贸偶ne zgodnie z zasadami protoko艂u TCP/IP? Na samych dekoderach adresacj臋 masz na sta艂e czy z DHCP?

Tak, tp link to 192.168.1.1, DNGD 192.168.1.3, WNDR 192.168.1.2 - ustawione na sztywno
Dekodery z DHCP

Jak masz ustawiony zakres adres贸w DHCP na TP-linku?

192.168.1.100 do 199

Ustaw adresacj臋 na sta艂e (r臋cznie na dekoderach) 192.168.1.200 i 192.168.1.201 z mask膮 24bit (255.255.255.0) i bram膮 192.168.1.1 DNSy mog膮 by膰 dostawcy 194.204.159.1 i 194.204.152.34 - nie wiem czy dwa wejd膮 :slight_smile:
No i potestuj na dystansie co b臋dzie si臋 dzia艂o/

Co to s膮 za DNSy?

Serwer nazw domenowych :slight_smile:

No tak - te adresy DNSow, ktore podales to co to sa za DNSy?

Tak jak m贸wi艂em DNS-y twojego dostawcy czyli Orange-owe to chyba logiczne.

Nie znam ich. Ja uzywam akurat innych, ustawie je sobie sam w takim razie i sprawdze.
Zauwazylem jedna rzecz - w liscie klientow nie widze tych dekoderow, nawet po tym, jak ustawilem im IP na sztywno. Natomiast w statystykach sa widoczne.

Ustaw na sztywno i testu stabilno艣膰. Je偶eli nie korzystasz z internetu na dekoderach DNS-y i brama nie s膮 wa偶ne. Mo偶e ich nawet nie by膰.

Ustawilem. Na razie za krotko jeszcze, ale bede testowal.

Niestety nie zadzia艂a艂o. Zmieni艂em z powrotem konfiguracj臋 na nast臋puj膮c膮:
Internet <-> router tp-link TD-W9980 <-> router Netgear WNDR3700 (jako access point)
I zobacz臋 dzi艣, czy to co艣 pomo偶e.

OK. Zmiana routera spowodowala, ze wszystko wrocilo do normy - dekoder przez ca艂y dzie艅 nie straci艂 po艂膮czenia.
Jest to co najmniej dziwne, bo wczesniej ten router dzia艂a艂 poprawnie ze wszystkimi urz膮dzeniami.
W膮tek w takim razie zamykam, bo jak ju偶 to powiniene pisa膰 na forum Netgeara a nie tutaj :wink: