Router TP Link TD-W8970 - samoczynne wyłącznie się

Witam
Proszę o pomoc.
Mam router TP Link 8970 do którego podłączyłem modem E 3131, połącznie stabilne 3G.
Wszystko dobrze działa, ale średnio raz dziennie trzeba router wyłączyć i włączyć, ponieważ przestaje być aktywny. Wgrałem w niego najnowszy soft z 13.06.204, w ustawieniach mam też "połącz automatycznie", a jednak co ileś naście godzin po prostu nie wysyła sygnału, pomimo tego że wszystkie kontrolki świecą się tak, jak w czasie gdy sygnał jest normalnie wysyłany.
Dziekuję za pomoc.

Nie wysyła sygnału przez wifi? Kablowo jest dobrze?

Używam routera tylko jako do 3G. Nie mam linii kabliowej. Żeby znowu wysłał sygnał muszę go wyłączyć i włączyć. Komputer widzi router ale nie może odebrać od niego sygnału.

Koledze chodziło o połączenie ethernet-owe (porty LAN) i czy występuje też zanik dostępu do internetu tak jak na wifi.

Chodzi mi o to że nie mam linii telefonicznej a sygnał internetowy pochodzi z modemu huawei E 3131. Występuje zanik dostępu do internetu. A połączenie enthernetowe to jakie w tym przypadku będzie.
Konkretnie. Czy jest możliwość zmiany ustawień by router pracował bez wyłączania się mając sygnał tylko z modemu 3G. Czytałem żew przypadku tego routera internet 3G jest tylko uzupełnieniem do kablowego ale ja mam tylko taki.

W pierwszej kolejności trzeba ustalić przyczynę tego rozłączania a potem dopiero mówić o jakiś zmiana w konfiguracji. Prosimy cię o sprawdzenie połączenie i dostępu do internetu przez kabel (jeden z 4 portów LAN) kiedy bezprzewodowo tracisz dostęp, czy zrozumiałeś o co nam chodzi?

Zarówno poprzez podłączenie na kablu z komputerem jak i wi-fi sygnału router nie wysyła. Przestaje wysyłać zaraz po tym jak korzystało się z internetu i za chwilę znowu chce się skorzystać z wi -fi choć nie ma na to reguły kiedy się wyłączy. Dziś już 2 razu się wyłączył.

Możesz się wtedy dostać do konfiguracji routera przez przeglądarkę?

Tak

Co wtedy pokazuje zakładka status routera? Masz adresację na WAN-ie od dostawcy usługi? Czy modem 3G jest rozpoznawalny?

Inaczej spytam- czy modem wpięty bezpośrednio do komputera działa?

Witam.
Problem narasta i już teraz kilka razy na dobę router się wyłącza. Po wyłączeniu się internetu urządzenia odbierająca nadal widzą router, ale nie mogą od niego odebrać sygnału, pomimo tego że lampka w modemie świeci się światłem ciągły mówiącym że wszystko działa w trybie ciągłym.

Próbowałeś podłączyć modem przez hub aktywny? Masz jakiś wskaźnik poziomu sygnału z BTS-a?

Nie robiłem nic niestandardowego, modem jest wpięty do rutera bezpośrednio, nie przez hub, a gdzie sprawdzę sygnał BTS. Często jest tak że np gdy ściągam coś ok 1 Giga to potrafi się z dwa razy sygnał wyłączyć.

To nie jest nic nie standardowego, nawet producent zaleca takie podłączenie, szczególnie przy słabym sygnale z BTS-a (nadajnika) wtedy modem jest bardziej prądożerny.
Poziom sygnału sprawdzisz w aplikacji do obsługi modemu po podłączeniu do komputera.
Tu jeszcze coś w temacie W8970 i modemu USB:

Sprawdzę wszystko chociaż dziwi mnie to że potrafi się wyłączyć nawet wtedy kiedy skończyliśmy korzystać z internetu a np za 15 minut znowu chcemy skorzystać.

Pokaż jeszcze samą konfigurację modemu 3G z routera.

Czyli poprawnie. Tak jak pisałem sprawdził bym stabilność z hub-em aktywnym USB.

Rozumiem że hub ma być z zasilaczem. Sygnał zasięgu mam dobry, czy hub ma dostarczyć bardziej stabilny i mocniejszy sygnał do routera? Proszę o jakąś sugestię jakiego Huba wybrać?