Router TP-LINK MR3020 padł po instalacji Gargoyle

Tak, komputer wykrywa to jako "nieznane połączenie" lampki obok gniazda ethernet też się świecą.

Co masz w ipconfig /all kiedy jesteś podłączony kablowo do routera? Jest jakaś sieć bezprzewodowa?

No to pingnij 192.168.1.69 a nie 192.168.1.1 .

Nie mam pokazanej sieci bezprzewodowej.

@morfik Ale zresetowałem do ustawień fabrycznych ze trzy razy, więc IP to 192.168.1.1

Nie mam teraz kompa pod ręką, aby to sprawdzić :frowning:

Bez tego ani rusz, trzeba by wiedzieć czy router żyje i coś "rozsiewa" z DHCP, no i pod jakim adresem. Twój reset mógł być nieskuteczny.

Ok, to czy jutro byś mi pomógł?

Jeżeli będę na forum to oczywiście, niestety nie żyję z tego pracuje normalnie na etacie. Są też inni koledzy :wink:

Ok, dzięki, ale myślisz, że mimo wszystko router wstanie?

Zawsze można go uratować przez UART-a podpinając się na płycie głównej, choć wygląda że namieszałeś coś z adrescją lub konfiguracją i port ethernet jest teraz WAN-em,

A co w takiej sytuacji można zrobić? Jako tryb pracy wybrałem Static IP kablowe

Resetować do ustawień fabrycznych, wgrać od nowa firmware przez UART, połączyć się bezprzewodowo jeżeli sieć została włączona przed zmianą konfiguracji.

  1. A jak zresetować do ustawień fabrycznych?
  2. Czy wiąże się to z oddaniem routera do serwisu?
  3. Niestety, sieć bezprzewodowa nie została włączona :frowning:

Jak w ogóle zresetować router do ustawień fabrycznych, lub przełączyć w tryb failsafe, albo zainstalować firmware przez tftp?

Wojtek, dzięki za odpowiedź, wiem jak to zrobić, tylko po prostu nie wiadomo mi jak wprowadzić ten router w omawiany tryb.
Dla tych co prosili mam też ipconfig /all.

Próbowałeś wprowadzić router w tryb failsafe?

Heinz! Oczywiście że próbowałem ,ale dopiero teraz się udało. Router ruszył!
Dzięki wszystkim za pomoc!