Router Tp-link MR-3420 z modemem Huawei E-3131.Co chwile się rozłącza

Bardzo prosze o pomoc, gdyż nie znam sie na tym.
Wkładam modem z kartą play do routera Tp-link i nieraz to już w nerwach chę laptopa wurzucić przez okno >:(
Router mam podlączony w innym pokoju do komputera stacjonarnego a laptopa w innym pokoju.Mam to już od 3 miesięcu i jakoś na początku nie było problemu.W ostatnich tygodniach problem się pojawia co chwile.
Wlączam router.Później laptopa.I na chwilke internet działa.Po paru minutach albo nawet krócej znika.Patrze kiedy nastąpi połączenie, bo router sam sie łączy.Ale wogóle nie chce albo trzeba czekać pare minut .
Co może byc tego powodem?Czy to router czy źle jakieś ustawienia.
Moge prosić o jakieś rady

W modemie masz ustawione na połaczenie automatyczne?

Tak . W routerze jest że łączy się automatycznie. Pokazuje ,że łączy a pochwili że połączoo.
Jednak po chwili znów brak połączenia. I tak w kółko. Czy coś pozmieniać w ustawieniach?wieczorem zrobie screena jakie mam ustawienia i może tam coś jest źle

Wrzuć log z routera jak połączenie zostanie zerwane i nawiązane.

Nie wiem czy chodziło o to ale zrobiłem pare fotek
Tam jest pokazane jaki komunikat "ograniczony dostep" i pokazuje 1mb/s

A tak działa na stacjonarnym.Tu jakoś nie przerywa
Więc może to laptop jakieś problemy ma-ustawienia itp.?

Prosze o radę
Mam aero 2 z huawei E3131. Do stacjonarnego mam podpięty router tp link.Jak wiemy aero2 co 1h rozłącza się i trzeba się na nowo logować.Gdy mam modem w laptopie to po rozłączeniu szybko się loguje.Tu niemam problemu
Natomiast gdy modem wepne do routera i z laptopem sobie siedze w innym pokoju, to po godzinie gdy przychodzi mi sie znów logować, mam problem bo niemoge się jakby połączyć z routerem.Choć pokazuje mi że połączono to i tak interneru niema, gdyż po wpisaniu kodu z obrazka aby znów wznowić połączenie z aero2 nic nie łączy.
Chciałbym mieć modem podpięty cały czas do routera, bo skorzysta na tym laptop i stacjonarny.Niestety jakoś problemy mam z tym.Może coś w ustawieniach routera albo innych jest nie tak.
Możecie mi coś doradzić albo wskazać jak poustawiać w routerze czy w laptopie.
Będe bardzo wdzięczny

Nie wchodzi strona konfiguracyjna 192.168.1.1?
Jak to się stanie to zrób IPCONFIG/ALL i daj wynik na forum.

Internetu nie ma po wpisaniu kodu? A restartowałeś połączenie WAN?
W zakładce Network 3G/4G masz na dole przyciski Connect/Disconnect więc kliknij najpierw Disconnect a po chwili Connect.

Dzieki za informacje.Teraz już chodzi :slight_smile:

Zamknij wątek jeżeli temat jest rozwiązany. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.