Router Tp-link mr 3420 nie wykrywa modemu Huawei E3272 z Hi Link

Witam,
w dniu dzisiejszym odebrałam swój nowy router. Instalowałam wszystko zgodnie z instrukcją, mimo tego urządzenie nie widzi modemu. Dodam, że na routerze dioda od usb również nie świeci. Tak jakbym nie podłączyła modemu. W statusie urządzenia mam unplugged. W modemie zmieniłam ustawienie aby połączenie nastąpiło automatycznie. Wertowałam różne wątki dotyczące podobnych problemów ale nie znając się na tym nie jestem w stanie sama nic zrobić. Będę wdzięczna za każdą pomoc. Najlepiej krok po kroku.

no i teraz mam kolejny problem;(Próbowałam sobie wgrać gergoyle...i teraz próbując się połączyć z panelem ustawień wyświetla mi się błąd połączenia...proszę pomóżcie..nie wiem co ja zrobiłam. Jak wrócić do oryginalnego softa.

Oprogramowanie masz aktualne? Jak zwykle i nierozważne postępowanie.

gargoyle 1,5,10,4 jeżeli o to chodzi,

sądziłam, że jeżeli innym działa to mi również pomoże zainstalowanie czegoś co jest sprawdzone ale niestety mój błąd

Pytanko pomocnicze: która wersja sprzętowa V1 czy V2 na naklejce powinno być napisane.

ver 2.3

Ok. http://www.tp-link.com.pl/Resources/software/TL-MR3420_V2_120905.zip pobierz tą wersję softu i uaktualnij. Jak wejdzie to zaktualizujesz do najnowszej
http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-MR3420_V2_130314_PL.zip

problem jest w tym, że nie mogę wejść w ten panel główny http://192,168,0,1 ponieważ wyświetla mi błąd połączenia..a zgodnie z ta instrukcją , która jest w linku muszę mieć dostęp do tego panelu.

chyba,że nie zrozumiałam Cie i mam to zrobić zupełnie inaczej

Spróbuj go zresetować przyciskiem z tyłu. Jak nie pomoże to tylko przez konsolę, czego nie dasz rady zrobić.

reset niestety nic nie daje, tzn , że 150zł poszło....nie wierzę, właśnie czytałam coś na temat programu putty, za którego pośrednictwem można ponoc takie rzeczy zrobić

Tak dokładnie tym programem. Jest to operacja raczej dla zaawansowanych. W grę wchodzi rozebranie routera, lutowanie. Odpowiedni kabel też musi być. Jest to do uratowania. Pogadaj tu http://eko.one.pl/forum/ z userem pepe2k.

super....a czy jest jeszcze jakas inna mozliwość...nie wiem jak bym zaniosła router jakiemuś informatykowi, czy byłby w stanie to zrobić bez rozbierania,musi byc inny sposób, cały czas czytam ten watek ale nie widze nic o rozbieraniu routera tylko cos na temat logownia za pomocą tego programu i wpisywaniu poleceń

Port przez który trzeba wgrać odpowiedni fw znajduje się na płycie głównej routera, oprócz tego jest także potrzebna zwykła skrętka. Jak chcesz to wyślij PW naszemu koledze z forum Heinz-owi może coś zaradzi :wink:

Dziękuje bardzo za pomoc

Nie ma za co :wink: