Router TL-WRD4300 nie działa w trybie mostu bezprzewodowego

Witam
Mam problem z nowym routerem TL-WRD4300 v1.7 + oprogramowanie Gargoyle 1.6.2.2 ,chcę połaczyć router bezprzewodowo z routerem neostrady LIVEBOX aby rozrzeszyć sieć i udostępniać połaczenie bezprzewodowo i po kablu .Wszystko ustawione tak na zdjęciach,przy takiej konfiguracji nie pobiera adresu sieciowego na łaczu przewodowym i bezprzewodowym,nie da się tez zalogować do routera WRD4300 na 192.168.1.100.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Spróbuj zestawić połączenie Klient+AP czyli brama sieciowa . Połączenie WAN DHCP(wifi) Resztę konfiguracji wg . własnego uznania . Pamiętając o zmianie adresu IP LAN poza zakres DHCP routera ( lub też zawężając DHCP na LB od -do )

Jeżeli zakres dhcp LB jest od 100 do 199 to ustaw sobie Lokalny adres IP 1.222. jako trzeci i czwarty oktet.

Zrobiłem tak jak piszecie ale połączenia z internetem dalej nie ma, jedyne co się zmieniło to na połączeniu po kablu po wdr4300 jest już z adresem IP i pisze ze jest dostęp do internetu

jako trzeci i czwarty oktet.
Nie do końca rozumiem o co chodzi

Bezprzewodowo nie mam pewności ale chyba nie będzie połączenia. Kablowo już masz dostęp? Chodzi o to że WDR nie wyśle sygnału wifi. musiałby mieć drugie radio.

Klient +AP w tej konfiguracji masz dostęp po wifi i po lanie( jedno radio )

Nie mam internetu ani po kablu ani po WiFi, dodatkowa telefon LG G nie chce się połączyć z siecią po WiFi, laptop się łączy

Jaką adresację dostajesz? Daj obrazek z ipconfig /all kiedy jesteś podłączony do wifi.

Podsumowywując na teraz :
1.komputer stacjonarny łaczy się z routerem tl-wdr4300 ale nie łaczy się z internetem
2.laptop łaczy się po wifi z routerem ale nie ma internetu
3.przez sieć głowną WIFI z Livebox nie da sie podłaczyć do routera Wdr4300
4.smartfon LG G nie chce się połaczyć z WIFI tl-wdr4300 ,znajduje sieć,wpisuję hasło i nic się nie dzieje ,zadnych komunikatów,brak połaczenia
Czy serwer DHCP ma byc wyłaczony na routerze tl-wdr4300 ? gdy go wyłaczyłem to podłaczone urządzenia nie otrzymały adresów IP w sieci,nie dało się tez zalogowac do routera.
Zastanawiam się czy to nie przypadkiem coś z oprogramowaniem Gargoyle 1.6.2.2 ,spróbuje wrzucic oryginalne firmvare na próbę.

Wygląda na to że na WDR4300 masz włączone DHCP brama w twojej sieci to 192.168.1.1 a nie 192.168.1.122

po wylaczeniu DHCP na tl-wdr4300 komputer nie jest w stanie uzyskać adresu IP ,wpisalem go recznie w polaczeniu sieciowym z zakresu dhcp livebox + maska i brama z livebox i tez nie dziala :frowning:

To wygląda na brak połączenia z LB. Hasło do sieci bezprzewodowej wpisałeś poprawnie? Nie masz na tym LB ustawionej filtracji adresów fizycznych?

haslo napewno jest dobre,przy podlaczeniu do sieci livebox otrzymuje Ip z innego zakresu niz siec,brak bramy domyslnej,filtrowanie adresow w livebox wylaczone

Nie bardzo rozumiem ten wątek.

po wylaczeniu DHCP na tl-wdr4300 polaczenie otrzymuje adres IP 169.254.130.111

Tą adresację nadaje system kiedy nie może pobrać adresacji z serwera DHCP.

Ustaw jako brama sieciowa. DHCP WiFi. Ustawienia AP+Client. DHCP na wdr ma być włączone. Szyfrowanie wifi takie jak na LB. Ustaw to i pokaż co wyszło. U mnie na próbach mostu między WDR-4900 a WR-740 wszystko działa. Gargoyle 1.6.2.2. W tej chwili na takich ustawieniach działa jako przekaźnik. I jeszcze jedno WDR musi mieć zmieniony adres LAN. Domyślny dla gargulca jest 192.168.1.1 Zmień sobie na 192.168.2.1.Działa też po kablu.

. I jeszcze jedno WDR musi mieć zmieniony adres LAN. Domyślny dla gargulca jest 192.168.1.1 Zmień sobie na 192.168.2.1.Działa też po kablu
Po zmianie adresu wszystko działa. Dziekuje za pomoc. Rozwiązanie banalne a siedziałem nad tym kilka godzin :-\