Router TL-WR743ND + modem UPC Cisco

Witam,
Mam router TP-Link: TL-WR743ND oraz modem dostarczony
przez dostawcę usług internetowych - UPC. Modem ma funkcję WiFi (przy
moim pakiecie WiFi jest nieaktywne) i jest konfigurowany
poprzez adres: 192.168.1.1
Do konfiguracji routera TP link korzystam z adresu: 192.168.0.1
Router jest połączony z modemem poprzez kabel sieciowy "wpięty" do portu
RJ45 oznaczonego INTERNET na routerze.
Przy konfiguracji sieci wprowadziłem :
Dynamic IP dla WAN
Clone MAC Address
Zabezpieczenie WPA/WPA2
Z sieci chcę korzystać z dwóch komputerów: win7 oraz XP, czasami
również z telefonu.
Przy korzystaniu z internetu co jakiś czas rozłącza mi sieć. Mam połączenie z TP linkiem, ale nie mam internetu. Jak rozłączę się w TP linkiem i odświeżę listę sieci bezprzewodowych, to mam w wyszukanych tą z TP linka, ale nie mogę się do niej podłączyć. Muszę co chwilę chodzić do routera i go restartować - restartuję i router i modem.
Jakieś sugestie co to może być/może ktoś miał podobny problem?
z góry dzięki za pomoc

Firmware masz aktualny na TP-linku? Proponuję skorzystać jeszcze z mojego poradnika - [url=http://www.jimasek.elektroda.eu/index.php/poradniki/38-wr740n-konfiguracja

Firmware masz zaktualizowane do najnowszej wersji ?

skopiowane ze statusu routera:
Firmware Version:
3.14.2 Build 120727 Rel.56815n
Hardware Version:
WR743ND v2 00000000
większość ustawień miałem takie same jak poradniku, te które były inne - poprawiłem, na razie wszystko działa... zobaczymy jak długo.

Pamiętaj o wykonaniu ponownego uruchomienia (reboot) po konfiguracji ustawień na routerze. Czekamy na wyniki.

router uruchomiłem ponownie zaraz po konfiguracji, przed napisaniem poprzedniego posta :slight_smile:
tak jak napisałem - póki co nie mam przerw, mam nadzieję że tak pozostanie...

No i kicha, Ponownie straciłem sieć.

Zainstaluj inSSIDer-a, uruchom i po minucie daj screen-a ze skanowania na forum.

Poprawiłem miejsce dodania obrazka.

Kolego nie ma się co dziwić że ci zrywa co jakiś czas przy tak słabym sygnale i dużej ilości zakłóceń od innych sieci.

Tak dla informacji dodam iż dolna granica stabilnego łacza jest -70 RSSI .Ty masz jak widać -89 RSSI.

odnośnie obrazków to próbowałem przez "Załącz obrazki do postu:" ale nie mogłem wczytać pliku z dysku.
co do tematu:

Moja sieć to KP - więc RSSI ma wartość -74, ale rozumiem, że skoro powinno być max -70 to i tak mam słabo...

Musisz pamiętać że są jeszcze zakłócenia. Próbowałeś zmieniać kanał?

tak, dawałem różne kanały, nawet auto próbowałem. Tak czy inaczej spróbuję jutro umieścić router w innym miejscu - może będzie lepiej.
na dziś wystarczy tej walki z wiatrakami, dzięki Panowie za pomoc :slight_smile:

Auto to akurat nie jest dobre rozwiązanie.

Postaraj się uzyskać powyżej -70