Router TL-WR740N czy się nada?

Witam
Natknąłem się na ten oto artykuł:

i zastanawiam się czy ten model routera nada się by spełnić moje wymagania. Otóż mam TDW8951ND i internet z orange. Do TDW8951ND jest podłączony komputer stacjonarny i dekoder z cyfrowego polsatu. Chciałbym pociągnąć kabel z tego routera głównego na parter do pokoju gdzie jest laptop i TV z Wi-fi. Czy jeśli podłączę WR740N do TDW8951ND to laptop i telewizor będzie miał dostęp do internetu po skonfigurowaniu wszystkiego tak jak w linku, który podałem wyżej - przez Wi-Fi i przez kabel za pomocą WR740N? Pytam ponieważ natknąłem się na wiele opinii mówiących o tym, że WR740N nie można użyć jako AP. Nie znam się za bardzo na tym więc mimo, że info linku powinno rozwiać moje wątpliwości tak się jednak nie dzieje.
Domyślam się, że WR740N nie może połączyć się bezprzewodowo z głównym routerem?
Pozdrawiam

Wszystko będzie działać. WR740N może działać jako AP po wykonaniu konfiguracji z linka który podałeś. W razie konkretnych problemów przy konfiguracji możesz pytać na forum.

O to zaraz go zamawiam :slight_smile: do dziś jest fajna promocja w jednym ze sklepów na niego i chciałem zdążyć przed północą. Jeszcze jedno pytanie, czy można go połączyć przez wi-fi z głównym routerem a nie przez kabel? Tak aby WR740N potem rozdzielał sygnał do laptopa i TV? Czy to już są "kompetencje" repeatera i ten model się nie nadaje do czegoś takiego?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Można zrobić to w trybie WDS ale nie polecam bo jest bardzo kapryśny (lepiej kupić wtedy typowy repeater). Jak masz możliwość połączyć kablowo to się nawet nie zastanawiaj.

Jeśli masz zamiar ciągnąć kabel na inne piętro, to mógłbyś wykorzystać sieć elektryczną i zamiast wr740N kupić sobie zestaw TL-WPA4220 kit. Końcowy transmiter ma dwa gniazda LAN i jednocześnie rozgłasza sygnał po wi-fi. Ja taki sobie kupiłem i jestem bardzo zadowolony.

Skrętka komputerowa wyjdzie taniej, wybór należy do autora tematu.

Witam
Router przed chwilą odebrałem i skonfigurowałem WDS przy pomocy linka z forum:

Wszystko działa, laptop wykrył drugą sieć z mocniejszym sygnałem i prędkością netu ok 9,5 mega czyli max jak na możliwości.

Problem póki co z telewizorem bo wykrywa tylko jedną tą pierwszą ze słabszym sygnałem. Muszę pogrzebać w ustawieniach ale póki co siostra coś tam ogląda.

Pewnie da rade coś z tym zrobić ale to później. Jeśli miałbym z tym problem to dam znać tu. Dzięki za pomoc, świetne forum.

EDIT
No i nie dam rady tego ustawić. Telewizor łapie tylko sieć tą pierwszą z piętra. Laptop od razu wykrył dwie sieci. Chciałem też podłączyć kablem ten nowy router z TV jednak również pojawia się info, że połączenie się nie powiodło. Można samemu powpisywać adresy ip, bramę, maskę podsieci ale nie wiem za bardzo co wpisać.

Po kablu wyskakują na TV takie ustawienia i na nich to nie działa:
Adres MAC 50:85:69:77:ce:6c
Adres IP 192,168,1,7
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168,1,1
Serwer DNS 192.168.1.250

Nie wiem co gdzie powpisywać żeby to załapało, dodam że po podłączeniu tego routera do dekodera cyfowego polsatu wszystko działa :confused:

Wszystkie ustawienia powpisywałem identycznie tak jak w tym linku:

Czy mam założyć nowy temat czy może przeniesiecie mnie z nim do właściwego działu?

Edit 2
No i teraz już się całkiem pochrzaniło, TV nie chce się połączyć przez WiFi z tym routerem głównym na piętrze, a wszcześniej wszystko działalo :confused:
oto ustawienia jakie wyskakują:
Adres MAC 0c:89:10:ce:e2:f6
Adres IP 192,168,0,250
Maska podsieci 255.255.255.0
Brama 192.168,0,1
Serwer DNS 8.8.8.8

musiałem coś schrzanić próbując ustawić połączenie ręcznie.
Proszę o wskazówki. :confused:

W pierwszym poście pisałeś o połączeniu kablowym do głównego routera? WDS może kuleć w tej konfiguracji z TV,

Jak tylko masz możliwość to połącz te routery kablowo. Jak to zrobisz podpowiemy jak skonfigurować WR-a.