Router TL-WR543G z TL-MR3220 - próba zwiększenia zasięgu

Witam,
Cały dzień borykam się ze skonfigurowaniem wymienionych ruterów. TL-WR543G połączony jest z internetem. TL-MR3220 chciałbym wykorzystać do zwiększenia zasięgu. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak je poprawnie skonfigurować? W TL-MR3220 zaznaczyłem opcję WDS, podałem MAC routera WR543G oraz odznaczyłem opcje DHCP. Problem jest w tym, że część urządzeń działa po podłączeniu do rutera MR3220 a część nie. Mało tego, mam wrażenie że WR543G się wiesza...tzn, gdy chodzą obydwa routery, to TV nie może się skomunikować z żadnym z nich. Wystarczy, że wyłączę MR3220 oraz zrestartuje WR543G i nagle TV łączy się z internetem...
Proszę o pomoc...

Jakie maja adresy oba routery? Tryb WDS to loteria 2 różne chipsety na routerach . Jak masz możliwość to połącz je lanem (kablem) i konfiguracja jako AP.

Na jednym mam ustawiony 195.138.1.1 (WR543G) z kolei drugi ma 195.138.1.2 (MR3220). Opcja z kablem też wchodzi w grę, jeśli nic z bezprzewodowej opcji nie wyjdzie.

Ten pierwszy jest już nieco przestarzały. Jaka jest prędkość internetu? Lepiej by było spiąć je kablowo niż przez WDS. Kablowo przechodzi generalnie cała prędkość, natomiast WDS spowalnia do około 50%.

Hmm no to zostaje mi sprawdzić opcję z kablem. Szkoda że dzisiaj cały dzień straciłem na konfigurację opcji bezprzewodowej. W przypadku kabla, jak jest najlepiej skonfigurować taką opcję? Zależy mi tutaj głównie na automatycznym przełączaniu się miedzy ruterami (jeśli to możliwe). Często zmieniam lokalizację i częste przelogowywanie mogłoby być uciążliwe...Nie mniej jednak jeśli tak się nie da, to i to przeżyję...

Konfiguracja jako AP:

Ta konfiguracja którą podesłałeś to do routera podłączonego do Internetu czy do routera który ma zwiększyć zasięg? Jestem w tym laikiem...

Tego routera od internetu nie tykasz .

Rozumiem, wszystko jasne...dziś już nie będę tego ruszać...spróbuję jutro z tym kablem i tą konfiguracją, którą podesłałeś. Gdybym miał jakieś problemy, na pewno się jeszcze odezwę:) Dziękuję za wskazówki

Zapraszamy na forum w razie kłopotów z konfiguracją . Pozdrawiam

Tak tylko zapytam: Dlaczego 195.138.1.1?

Router WR543G podłączony jest do anteny skrętką. IP, Maskę wpisał dostawca internetu. Pobrał też adres MAC routera. Tyle wiem...

Pokaż status tego WR543G.

Dane z WR543G

LAN
MAC Address:
F8-D1-11-3A-D8-FA
IP Address:
195.138.1.1
Subnet Mask:
255.255.255.0
Wireless
Wireless Radio: Enabled
Name (SSID): Dom
Channel: 6
Mode: 54Mbps (802.11g)
MAC Address: F8-D1-11-3A-D8-FA
WAN
MAC Address: F8-D1-11-3A-D8-FB
IP Address: 193.138.1.143 DHCP
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 193.138.1.1 Release
DNS Server: 193.138.1.1 , 0.0.0.0
Traffic Statistics
Received Sent
Bytes: 1129353 255246
Packets: 1576 1520

Na takich ustawieniach pracuje router podlaczony do skretki. Dodam, że internet jest dostarczany drogą radiową od dostawcy.
Wersji kablowej jeszcze nie sprawdzałem bo nie było czasu.

Wersja kablowa działa bez zarzutów :slight_smile: Szkoda, że z WIFI są takie problemy. Dla opcji bezprzewodowej (bridge) powinien być jakiś ISO standard. To by pewnie wyeliminowało problemy różnych procków na routerach.