Router TL-WR1043N -nowa sieć

Niedawno zmieniłem abonament (internet dostarczany drogą radiową), co wiązało się z wymianą zewnętrznej anteny na NanoStatiom M5 (5 GHz)
Panowie wpięli te antenę do takiego switcha:

Z tego switcha weszli na gniazdo Lan routera tl-wr1043n. Router rozdziela sygnał wi-fi po domu.
I teraz mam pytanie - dlaczego oni wpięli się na gniazdo Lan, zamiast Wan?

Ponieważ rolę punktu dostępowego i routera robi UQ.

A mogę wpiąć kabel z tego UQ na port wan routera? Będzie to działało ?

Zadziała o ile podsieć za tplinkiem nie będzie taka sama jak przed nim.

Spróbuję pokombinować. W tym routerze wr1043n mam wgrany gargoyle, pewnie w konfiguracji trzeba będzie coś tam pozmieniać, jak nie dam sobie z tym rady, to podpytam jeszcze;)
Dziękuję za pomoc .

Wpięli się w port LAN bo antena ma w sobie router i ona nadaje adresy !
W routerze masz wyłączone DHCP i adres ustawiony adres ręcznie na taki aby był w kolejności za anteną!
Druga sprawa, że to czarne to nie switch tylko zasilacz do anteny po UTP.
Tutaj router nie jest z anteną tylko router jest w antenie i ona zarządza adresami i je przypisuje.
Wifi będzie ci przydzielać adresy normalnie.

Podłącz się do anteny i zobacz jakie ma adresy, ale jak znam życie to jest niehasłowane wejście i nie wejdziesz 8)

Zadam pytanie inaczej: Dlaczego chcesz to zmienić ?! czy to źle działa?

Nie wiem, czy mnie obraziłeś, bo zanim zdążyłem przeczytać, to chyba admin to usunął :wink:
Na antenę nie dam rady się zalogować, bo jak wywołam adres 192.168.88.1 to pojawia się tabelka do wpisania usera i hasła.

A co do tego, co mi żle działa - dawniej mogłem za pomocą putty ściągać pakiety, a teraz po wpisaniu komendy:opkg update - wyświetla się tylko:Warning:Could not retrieve package list for attitude adjustment.
Nie mam pojęcia, co może byc powodem, kombinuje na ślepo, że to może to wpięcie w lan?

Wepnij kabel do WAN i będzie działało.