Router TL-R480T+ ważne pytanie

Witam wszystkich proszę o pomoc. Pracuje w szkole, mamy w niej router Router TL-R480T+, a do niego podpięte dwa łącza, Dialog i Telekomunikacja. Problem polega na tym, że od przyszłego tygodnia wprowadzają u nas tzw. dziennik elektroniczny i ta aplikacja doświadcza częstego wylogowywania użytkowników gdyż nasz router zmienia sobie dynamicznie łącza i przez to zmienia się także IP. Serwis widzi, że nagle 2 użytkowników z tą samą nazwą loguje się na 2 różnych adresach IP i wyrzuca. Moje pytanie jest następujące, czy jest możliwość skonfigurowania tak tego routera by np. WAN1 przydzielał do LAN3 a np WAN2 do LAN4? Dlaczego jest to ważne? Jeden LAN idzie na pół szkoły, a drugi LAN idzie na drugie pół. Wtedy cześć szkoły miałaby jedno łącze, cześć drugie i problem byłby rozwiązany. Proszę o pomoc. Oczywiście jeżeli znacie inne rozwiązania tego problemu, chętnie wysłucham.
Z góry dziękuje.

Jak to wygląda dalej? switch?

Jeżeli chodzi o to jak dalej idzie internet to tak - switch.

Ustawić role w Load Balance->Policy Routing tak aby dany host w sieci z tym elektronicznym dziennikiem (sądzę że chodzi ci o jakiś serwer) korzystał z danego WAN-a.

Tak, tj strona. Mogę prosić o bliższe instrukcję jak mam to zrobić, jeżeli to oczywiście jest możliwe.

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=530

Świetnie, szkoda, że to nie jest artykuł w języku polskim. Przepraszam, że tak marudzę, ale pierwszy raz coś takiego ustawiam.
Adres IP tego dziennika to: 91.234.217.49 ustawiłem router w taki sposób. Proszę o odpowiedź czy zostało to prawidłowo wykonane

Konfigurację wykonujesz dla adresów lub przedziału adresów wewnętrznych czyli urządzeń które mają korzystać z danego portu WAN czyli danego zewnętrznego adres IP. Przypisujesz hosty z sieci wewnętrznej do danego łącza, chyba o to ci chodziło?

Myślałem, że można przypisać adres zewnętrzny, aby przechodził przez jednego WAN. Jeżeli przypisać adresy komputerów do jednego WAN-a to musiałbym przypisać całą szkołę, bo po pierwsze adresy komputerów w sieci wewnętrznej są dynamicznie przydzielane, a po drugie prawie każdy komputer w szkole powinien mieć możliwość połączenia się z dziennikiem, to równie dobrze mogę wyłączyć jedno łącze, ale to nie jest rozwiązanie. Mnie chodzi o to aby działały dwa łącza i nie wywalało ludzi z dziennika elektronicznego bo nasz router sobie zmieni nagle łącze z TPSA na Dialog lub odwrotnie.
Taki jest problem. Jeżeli niejasno się wyraziłem przedstawie może sam problem.

  1. W szkole od jutra wchodzi dziennik elektroniczny - jest to aplikacja przeglądarkowa do wpisywania ocen uczniów przez naczycieli.
  2. Problem jest taki, że logując się do tego programu w większości przypadków użytkownicy po 5-10 min zostaną wylogowani - powód; dwa łącza internetowe podpięte pod 2 WANowy router, router
    zmienia dynamicznie łącza przez co użytkownicy zmieniają też adres IP co powoduje wyrzucenie ze strony.
  3. Nie może tak być gdyż kiedy nauczyciel wpisuje oceny i zostanie wywalony z aplikacji to jego praca się nie zapisze.
  4. W sieci wewnętrznej są przydzielane adresy dynamicznie, plus cała szkoła podpięta jest pod 1 w/w router.
    Myślałem, że wpisanie adresu IP dziennika (bo taki właśnie wpisałem) pozwoli łączyć się użytkownikom całej szkoły przez dany WAN z dziennikiem elektronicznym co zaowocuje, że nie będą wylogowywani.
    Rozumiem, że ten wpis jest bezużyteczny (screen w poprzednim poscie)?

Właśnie o tym jest napisane w poradniku. Zakres adresów wewnętrznych (hostów w sieci wewnętrznej) będzie przechodził przez wyznaczony przez ciebie WAN czyli dany adres IP. Ale trzeba routerowi pokazać jaki ma to być zakres i na który wan ten ruch ma kierować, plus oczywiście porty lub zakres portów czyli tak naprawdę usługi które mają korzystać z danego WAN-a.

Wpis jest raczej dobrze napisany tylko zamień z source IP na destination IP adres dziennika.

Zmieniłem konfiguracje:

Nasz sieć wewnętrzna jest w przedziale 192.168.1.2 do 192.168.254 więc tak wpisałem w SOURCE.
W polu DESTINATION wpisałem adres dziennika elektronicznego.
Teraz będzie to działać prawidłowo?
Mam rozumieć, że tylko w przypadku wywołania dziennika elektronicznego, będzie łączył się przez WAN2 i nie odciołem przez to całej szkoły od drugiego łącza?

wg tego powinno to tak działać. Jednak praktyka pokaże czy wszystko działa jak należy.

Możesz też spróbować bez kombinowania z adresami zaznaczając: Enable Application Optimized Routing

Zaznaczyć czy odznaczyć?

Zaznaczyć jak napisał Administrator.