Router TL-MR3220 + modem E353s-2+karta LTE Plus

Witam.Problem z zestawem tak jak w temacie.Polega na tym iż w tym zestawie osiągane są bardzo słabe transfery.Pobieranie 1.8 Mbps wysyłanie 0.2 Mbps.Modem z oprogramowaniem Mobile Partner.Natomiast identyczny modem z oprogramowaniem i kartą T-mobile. Transfery pobieranie 12.2Mbps wysyłanie 1.61 Mbps.Obydwa modemy kontabilne z tym routerem. BTS odległy o 1.5 km w lini prostej .Na czym polega usterka ?

Po podłączeniu modemu bezpośrednio do komputera jest OK?

Dzięki za odzew. Sytuacja jest taka sama.Modem pochodzi z sieci Play. Ma zdjęte oprogramowanie przez program Mobile Partner. Za pomocą programu Topinfo próbowałem wymusić pasmo UMTES i HSPA. Transfery nadal kiepskie .Karta LTE z Plusa .Tu gdzie mieszkam nie ma zasięgu LTE w promieniu 20 km.

Plus a T-Mobile to są inne nadajniki. Mogą obyć one inaczej obciążone lub oferować inne transfery ( GSM/UMTS). Jeśli w komputerze nie działa lepiej to router też nic innego nie zrobi.

W tej miejscowości gdzie mieszkam Plus i T-Mobile korzystają z tego samego nadajnika.Również pasma są takie same.Na próbę zainstalowałem kartę LTE w routerze Huawei E5776 LTE zasięg 3G full ,transfery przyzwoite.