Router TD-W8970 Dostawca multimedia słaby internet po WiFi

Witam! Zakupiłem router td-W8970. Dokonałem aktualizacji routera v.3.0 do najnowszej. Posiadam dostawce internetowego Multimedia 120 Mbps. Mój problem polega na tym ze po kablu mam tą prędkość a nawet ciut wyższą. Ale po WiFi niestety nie. Sprawdzałem nie tylko na laptopie ale i na innych urządzeniach. W laptopie karta sieciowa intel centrino wirelless-N 135. Wiec ta karta obsługuje do 150 Mbps. Sprawdzałem też na iPhonie 6s i prędkość sięga tylko do 20 Mbps jak na iPhonie tak i na karcie sieciowej z laptopa. Czy trzeba jeszze coś skonfigurować w routerze czy muszę się pogodzić z myślą że chciałem zakupić dobry router który roześle mi te 120Mbps bo mieszkaniu? Myśle że otrzymam jakieś wskazówki co mam zrobić by mieć po WiFi te 120 Mbps.

Witam,

Nie będzie łatwo osiągnąć 120Mbit/s po WiFi, jednak 20 to zdecydowanie za mało jak na technologię N.

TD-W8970 masz ustawiony jako "Wireless Router Mode"?
Co ustawiłeś w zakładce Wireless?

Jaką masz szybkość w informacji o stanie połączenia?
image

Tak mam ustawione Wireless Router Mode.

Rewelacji nie ma.
Przeskanuj otoczenie np telefonem używając programu WiFi analyzer itp możliwe ze masz spore "zatłoczenie" sieci.

Trzeba sprawdzić czy wybór innego kanału pomoże. Możliwe że włączenie szerokości kanału na 40MHz doda trochę przepustowości.

Sprawdziłem na wszystkich kanałach na 40 MHZ i sie okazało że na 12 kanale osiągnąłem prawie 100 Mbps Wiec chyba lepiej nie będzie? Dla mnie to i tak satysfakcjonujące.

100 to już dużo na WiFI N więc jeśli jesteś zadowolony to zostaw takie ustawienia.

I tak zostanie Wielkie dzięki za wskazówkę i pomoc Wesołych Świąt Pozdrawiam