Router TD-W8960N, TD-W8961ND?

Witam,
Czy możne mi ktoś doradzić z doborem routera ADSL2+ pod Neostradę?
Od 3 tygodniu używam TD-W8961ND 3.1 - ogólnie chyba jest w miarę ok, niekiedy po rozłączeniu potrafi ustawić się SNR poniżej 3dB, ale ponowne połączenie jest już na 6dB. Sporadyczne przypadki, nie wiem czy często rozłącza ale chyba nie. Błędów CRC jest trochę nie wiem jak jest przedział, zdjęcia są robione po kilku minutach działania routera.
Dziś mam TD-W8960N 6.0 - jak widać downstream jest jeszcze niższy niż na 8961ND - testowałem go krótko więc nie wiem jak się sprawuje, ale różnica w download to prawie 1.5Mbit :frowning:
Jeszcze jedna rzecz mnie martwi, przy 10Mbit miałem identyczne parametry i upstream miałem zawsze na ~1200 a przy 20Mbit mam tylko 862 i nigdy więcej nie ustawiło się. Czemu tak się dzieje?

To tak, byli u mnie technicy, stwierdzili że parametry są w normie, a na pytanie dlaczego są takie rozbieżności to stwierdzili, że automat to ustawia i nic więcej się nie dowiedziałem. Na pytanie o upload, to tekst ten sam, że tak automat ustawił i oni nic nie mogą.

Zastrzeżenia mam takie, że nawet im się nie chciało sprawdzić routera jakie ma u mnie parametry, dopiero sam pokazywałem, mogli by nawet swój podpiąć np Funbox, ogólnie to nie wiem nawet po co przyjechali, chyba tylko aby się zapytać czy chcę 10 czy 20Mbit/s bo to było ostatnie ich pytanie. Może chcieli się przejechać :slight_smile:

A co do routerów.
TD-8961ND V3.1 - synchronizacja, jak dobrze pamiętam średnio 16500kbps.
TD-8960N V6 - używany do wczoraj - średnia synchronizacja 14500kbps - najbardziej mnie rozczarował ten router. Może chodzi stabilnie ale internet naprawdę u mnie zaniża.
Testowałem też przez dzień.
D-Link DSL-2750B D1 - łączyło przeważnie na około 15200-15500kbps.
I kupiłem jeszcze wczoraj ostatni przy którym zostanę.
Asus DSL-N14U - na razie mam synchronizacje na 15800kbps - jest to na oprogramowaniu nie modyfikowanym i na standardowych ustawieniach. Na razie nie zmieniam nic, zobaczę przez tydzień jak będzie się tak zachowywał.

Asus zrobił moim zdaniem też fajne oprogramowanie, nie to że jest PL choć to plus.
Jak widać najlepiej niby wypada TD-8961ND - lecz nie wybrałem go bo jednak skusiłem się na USB bo będę go potrzebował i w miarę dobrze na razie wypada ten ASUS DSL-N14U - cena mogłaby być niższa ale chyba daje radę. Jeśli takie parametry będzie trzymał i nie zrywało połączenia to będę zadowolony.
Co do uploadu - niestety każdy router ustawia je na 862-864kbps i wygląda że centrala tak jak myślałem ma na sztywno ustawione. Dziwne że dla techników to taki problem to zmienić jeśli linia na to pozwala bo jak widać pozwala.
Może komuś się ten opis przyda w wyborze routera.