Router TD-W8951ND

Czesc, mam wielki problem z tym routerem. Zakupilem go wczoraj poniewaz poprzedni tp link W8901G kompletnie przestal laczyc sie z internetem. Router co kilka minut gubi polaczenie mimo ze ustawiony jest dobrze.Z poprzednim tp linkiem tez byly takie problemy lecz nie wystepowal on tak czesto, do 3-4 razy dziennie a przy tym dzieje sie to okolo 20 razy. Nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic, nie chce dzwonic do neo bo juz byli u mnie kilka razy i u nich lacze jest zawsze ok.Moge liczyc na jakas pomoc? : )
moje kolejny pytanie : )

czy te parametry sa dobre?

Po parametrach widać że coś jest nie tak z instalacją lub kablem telefonicznym co jest przyczyną zerwań lub niestabilności.
Sprawdź instalację w domu, wyeliminuj zbędne lub płaskie kable, sprawdź podłączenie filtrów przy telefonach.

ale ja nie mam zadnego telefonu :stuck_out_tongue: mam tylko ten kabel, cale te telefony i inne musialo zostac zrobione zeby miec internet ale wgl nie mam telefonu ani nic z tych rzeczy w domu

Czyli kabel ze słupa przychodzi prosto do modemu?

Dokladnie tak.dodam ze od okolo 2ch godzin nie rozlaczyl sie ani raz. a to wlasnie 2h temu zmienilem z b/g/n na b+g. ma to jakies znaczenie?czytalem ze moze miec.

wg mnie coś jest nie tak z kablami. Jeśli masz to spróbuj wyciągnąć parametry z poprzedniego routera.

byly bardzo podobne z tego co pamietam:)

U Ciebie parametry powinny wyglądać około:
margines 16-22 / 6-8
tłumienie 15-18 / 8
prędkość 12448 / 1112
Dodatkowo te parametry powinny być stabilne. Sprawdzaj je co jakiś czas i porównuj. odnotuj najlepsze jak i najgorsze.
Wahania marginesu nie powinny być większe jak 1dB a tłumienie powinno być cały czas identyczne inaczej wskazuje to na słabe połączenie w szafie onu lub innej szafie.

no to wychodzi na to ze margines mam o okolo 4 za niski przy pobieraniu i tlumienie o 2-3 za wysokie :slight_smile: to bardzo zle? co z ta zmiana na b+g? to dziwnie pomoglo... przed tym co 3minuty nie mialem neta.

Spróbuj jeszcze zamienić zasilacz na 12V 1A. Kolega CHACA testował taki model i u niego były problemy przez zbyt słaby oryginalny zasilacz.

a gdzie moge taki dostac ?:stuck_out_tongue: procz na internecie.w zwyklym sklepie daja same zasilacze?

Prawie każdy sklep z elektroniką lub RTV będzie takie coś miał na stanie.