Router TD-W8910G prędkość

Zrób pomiary inSSIDer-em jak to wygląda od strony sygnałowej -

Jako że się na tym nie znam tutaj daję srenna

Pozostaje sprawdzić prędkość internetu na kablu od dostawcy lub zgłosić usterkę. Tutaj wszystko wygląda poprawnie.

Witam , dzisiaj udało mi się wszystko posprawdzać i sprawa wygląda następująco :
Przy połączenie kabla prosto z anteny do komputera internet jest w okolicy ~~4mbps (Zależnie od godziny taka sieć), a podłączenie do routera a z routera kablem do komputera było już 35mbps , pierwszy raz ten internet pokazał co może. I pytanie, czy istnieje możliwość aby te 40/48mbps leciało przez wi-fi np. po przez wymianę routera na lepszy ?

Możesz spróbować z innym routerem ( np WR740N lub WR841N), bo ten co masz ma tylko WiFi w trybie G które może maksymalnie przepuścić 20Mbit/s.

Właśnie planowałem wymianę routera ,ale na jakieś lepsze niż te co zostały polecone, szukam czegoś naprawdę dobrego , żeby bez problemu przesłał przez wi-fi to 40/48 Mbps oraz żeby zasięg nie był najgorszy. Cenę którą mogę dać za router to 250+/-

Polecę Ci WR1043NDv2.
Nie wiem jak zachowa się 5GHz w zabudowie ale jeśli masz takie karty w komputerach to możesz poszukać jakiegoś archera ( C2, C20i, C5) będziesz miał na zapas pasmo AC, a N w 5GHz obsługuje każdy z nich.

Szczerze mówiąc w domu są 2 komputery z tego jeden b.rzadko używany , oba są zaopatrzone w ten sam modem TL-WN321G. I takie pytanko gdzie mogę poczytać o tym jakie ja mam pasmo przenoszenia ? chodzi mi tutaj o to 5gHz/2.4gHz

2,4GHz w WiFi G.
One tez nadają się do wymiany.
Jeśli to komputery stacjonarne to możesz się zaopatrzyć w Transmitery PLC i podłączyć je kablem do routera.

Modemy zostaną wymienione, druga sprawa wygląda tak że w domu jest strasznie dużo urządzeń mobilnych więc wolał bym zostać przy routerze i ewentualnie z routera kablem do komputera. Osobiście jak szukałem znalazłem router nad którym chwilę się zastanowiłem i był to TL-WDR4300 więc teraz pytanie do was czy lepiej nie dopłacać i kupić "TL-WR1043ND" czy ten który zaproponowałem.

Długo miałem WDR4300 i na warunki domowe był wystarczające. Ma WiFi w 2,4 i 5GHz na tych samych antenach co trochę osłabia zasięg WiFi. WR1043ND ma tylko 2,4GHz ale za to bardzo dobry zasięg.
Możesz sobie zobaczyć:

Totalnie się gubię w tych częstotliwościach, jak to wszystko będzie działało.Z tego co mi wiadomo to 2.4GHz jest wolniejsze niż 5GHz, także jak już bym miał kupować to bym wolał dopłacić i kupić coś lepszego niż znowu jechać na starszym "typie" lecz mogę być w błędzie i jeżeli ktoś by mógł podesłać link do jakiegoś artykułu o tym to bardzo chętnie .

http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-wi-fi-2-4-ghz-i-5-ghz-roznice-miedzy-polaczeniami-bezprzewodowymi.bhtml

Ok , wybór jest prosty wezmę wymienię router na WDR4300 ze względu na tą częstotliwość 2,4 i 5GHz , oraz kupię kartę sieciową obsługującą 5GHz i komputer będzie w stanie odbierać przez wifi te 40mbps, dobrze to teraz rozumie ? a co do Zasięgu to trudno gorzej niż teraz być nie może :P.

Rozumiesz dobrze. Jednak jest małe ale... karta na 2,4GHz w trybie N 150Mb jest w stanie odebrać i wysłać to 40Mbps. Standard 5GHz to nic innego jak wolny eter od zakłóceń i natłoku panujących sieci w pasmie 2,4GHz. Jeżeli myślisz przyszłościowo to możesz od razu zakupić router z rodziny Archera.

5GHz jest polecane w szczególności na blokowiskach gdzie odbiera się po 20-40 różnych sieci WiFi. 2,4GHz z WR1043NDv2 obsługuje prędkość do 450Mbit/s ( lepiej mają tylko urządzenia w AC na 5GHz).
Zatem proponuję użyć 2,4GHz niż bawić się słabszym sygnałem 5GHz mimo tak słabo zajętego eteru jak u Ciebie.

Rzeczywiście macie racje, 5GHz jest mi w zupełności nie potrzebne , zatem
TP link WR1043ND, teraz pytanie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć wersji V2, to jest kwestia wgrania jakiegoś oprogramowania do podstawowej wersji? czy jest to inny model ?

to jest model z "czarną" obudową

Ostatnia już raczej sprawa do Was i już daję słowo , że nie będę już męczył. Otóż wybór modemu który będzie odbierał internet z routera, ponieważ będzie on trochę daleko od komputera i nie na rękę będzie mi ciągnięcie kabla. Zastanawiałem się nad TL-WN722N

Wn722n to opcja do 150Mbit (realne 60-70Mbit)
Jak jest to komputer stacjonarny to polecam kartę TL-WN821N ( do 300Mbit/s)