Router TD-W8901N- jaka możliwa prędkość do uzyskania?

Witam
Mam problem z którym walczę już od jakiegoś czasu mianowicie podobno mieszkam dość daleko od centrali dlatego wg. Orange mozliwa do uzyskania u mnie prędkość to 512k jestem w stanie to zrozumieć ale jakiś czas temu sąsiad podłączony do tego samego słupka co ja mieszkający w większej odległości od niego podpisał z nimi umowe do 10mega i stabilnie trzyma mu prędkość ok. 4. Dla upewnienia dzisiaj bylem w punkcie i uprzejmy pan stwierdzil ze u mnie 512 to max a sasiad moze miec wiecej bo pewnie ma nowsze kable (jakim cudem?? do słupka idzie ten sam kabel co do mnie chyba? a od niego hmmm kabel do sąsiada kładziono kilkanaście lat wcześniej). Pan dał mi również nr do montera z którym moge sie prywatnie umówić i ewentualnie zrobi mi dodatkowe pomiary sprawdzające - tutaj moje pytanie czy to ma sens czy on może stwierdzić cos ponadto co widzi w systemie gosc z punktu Orange i jaki moze byc ewentualnie powód tego ze sąsiad może miec kilkukrotnie szybszy internet?? Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Dorzucam jeszcze parametry które podaje mi router może ktos znający sie rzuci okiem:

ADSL Firmware Version: FwVer:3.12.8.31_TC3086 HwVer:T14.F7_7.0

Line State :Showtime

Modulation: ADSL2

Annex Mode: ANNEX_A
Downstream Upstream

SNR Margin: 13.8 29.6 db

Line Attenuation: 63.0 36.5 db

Data Rate: 646 163 kbps

Max Rate: 3464 928 kbps

CRC: 36 0
A no i jeszcze moze napisze ze przez około poł roku jakis byłem szcześliwym posiadaczem internetu 1Mb z Netii i działał bezproblemowo po czym nagle przestał przyjechał technik nie umiał określić gdzie leży problem miał przysłać kolejnego ale zamiast tego zadzwoniła Pani z netii która powiedziała że ze względu na to że nie mogą świadczyć odpowiedniej jakości usług zrywają ze mną umowe - dlatego teraz mam 512 z orange ale zaczynam miec jej dosyc szczegolnie że pobieram ostatnio sporo dokumentow i nawet pobranie kilku mega zajmuje strasznie duzo czasu >:(

Tytuł tematu poprawiłem. Proszę na przyszłość przestrzegać zasad forum. CHACA

Najpierw przestaw modem z ADSL2 na G.dmt i jeszcze raz podaj parametry synchronizacji.
Dużo masz kabla telefonicznego w domu? Jeśli możesz podłącz modem do gniazdka które jest najbliżej przyłącza.
Na chwilę obecną tez nie widzę możliwości większej prędkości. Jeśli masz możliwość to skorzystaj z 3G lub darmowego aero2 które ma tą samą prędkość (nawet upload będziesz miał większy)

Jak przestawić moodem na G.dmt??
Długość kabla telefonicznego od skrzynki w scianie do gniazdka to pewnie jakies 10m

Proszę podać model, typ urządzenia ADSL.

TP-LINK TD-W8901G

Pokaż zakładki z ustawień połączenia w tym routerze.

Tak to wygląda:

Kliknij na advanced setup i w ADSL wybierz G.DMT lub odznacz wszystkie inne.
Zapisz i zrestartuj. jak złapie synchronizację prześlij screen ze statusu.

Wyniki po przełączeniu na G.DMT:
W gnieździe w którym pokazywałem poprzednie wyniki:
Downstream Upstream

SNR Margin :20.0 28.0 db

Line Attenuation :63.5 31.5 db

Data Rate: 640 160 kbps

Max Rate :3424 1088 kbps

CRC: 0 0
Po przełączeniu do tego najbliższego (2-3m blizej) gniazda:
Downstream Upstream

SNR Margin: 31.5 30.0 db

Line Attenuation: 62.5 31.5 db

Data Rate: 640 160 kbps

Max Rate: 5024 1132 kbps

CRC: 0 0

Popraw swoją instalację w domu. Kabel wymień na YTKSY lub na UTP 5. Puść go od przyłącza do gniazdka koło routera nie przecinając go. W gniazdku zastosuj spliter lub rozgałęźnik i dalszą cześć telefoniczną możesz zostawić na starym kablu.
Po zmianie na bliższe gniazdko parametry bardzo polepszyły się. ( szacuję nawet 2Mbit/s).

Sprawdził bym linię od samego przyłącza, czyli miejsca gdzie kabel od operatora wchodzi do domu/mieszkania.

Bardzo dziękuje za pomoc będę się prawdopodobnie brał za wymianę okablowania. Rozmawiałem też z monterem i on twierdzi ze w mojej okolicy są spore problemy z internetem i ze żeby uzyskać większą prędkość mam pójść do telepunktu i poprosić o przełączenie na DSL. Mógły mi ktoś rozjaśnić na czym ma polegać jego wyższość nad zwykłą neostradą i czy to faktycznie zda egzamin ??