Router TD-W8901G

Witam, posiadam router TD-W8901G, wiem ze został wycofany z produkcji, jednak mam pytanie czy jest możliwość zaktualizowania firmware, mam niby najnowsze z 2010r. Jednak ostatnio zakupiłem rejestrator kamer BCS i w zakładce DDNS mam do wyboru tylko Service Provider www.dyndns.com
Pozdrawiam

Która to wersja hardwarowa twojego routera? W8901g v......

niestety to już zależy tylko od firmware, a sprzęt nie ma już wsparcia to nowszego firmware raczej nie będzie.
Poszukaj na rejestratorze czy nie ma on funkcji DDNS.

Pełny opis konfiguracji BCS-a i routera
http://www.cctv.rhj.pl/instrukcje/bcs_konfiguracja_sieci.pdf

Ver 3.2, rejestrator ma funkcje DynDNSa w nim typ: Private, NO-IP, CN99, Dyndns, jednak jak DMZ wlaczam i wpisuje ip rejestratora albo przekierowuje porty to nic sie nie zmienia.

Spróbuj polecenia:
ping nazwa.domeny
Otrzymasz IP które rejestrator ustawił przez ddns. Jeśli to będzie IP typu 192.168.1.x to będzie ciężko.

Czyli nic więcej nie zrobisz z twoim routerem. Wpisz do DMZ adres IP rejestratora, potem robisz save i reboot routera. Po ponownym połączeniu sprawdzasz adres IP WAN-owy i na taki logujesz się przez aplikację w telefonie przez połączenie 3G. Aplikacja nazywa się DMSS


Skupmy się w pierwszej kolejności na konfiguracji dostępu przez internet.

  1. Gdzie mam wpisać to polecenie?
  2. Adres WAN rejestratora czy komputera?

Adres WAN-owy masz jeden. ten w statusie routera który jest widoczny w sieci Internet
Patrz tabelka IP Address:

Rozumiem że adres rejestratora jest przykład: 192.168.1.108 tak jak na 2 zdjeciu w:

To już twoja sprawa jaki tam adres ustawisz. Ważne żeby był z podsieci routera i nie robił konfliktu adresów w sieci.

O wilku mowa, na laptopach nie działa wifi, nie można połączyć, na kompuetrze polaczonym kablem lan, blad wykryto konflikt adresów i jak chce wylaczyc dmz to wyskakuj ERROR FAIL TO UPDATE DUE TO... DUPLICATE PORT NUMBER !

Usunąłem w Virtual Server dwie pozycje ALL na portach 8000 i 8080 i dmz wylaczylo sie bez problemu, jak i laptop normalnie połączył się z siecią.

Konfigurujesz albo DMZ albo przekierowanie portów. Więc usuń to przekierowanie z konfiguracji routera a kupmy się na DMZ.
Przykład:
Adres IP routera 192.168.1.1
Adres Ip rejestratora 192.168.1.108 i taki adres wpisujesz do DMZ.
Pokaż stronę status routera.

Czyli do logowania używasz adres 83.29.208.25 oczywiście za każdym resetem routera będzie on inny i zmieni się też co 24godziny. Sprawdź za każdym razem jaki adres tam widnieje. Potem zajmiemy się domeną ddns

Cały czas się zmienia

Tak zmienia się za każdym nowym połączeniem. Dlatego potrzebna jest domena ddns ale tak jak mówiłem skonfiguruj najpierw poprawny dostęp z zewnątrz. Wpisz adres IP rejestratora do DMZ a potem odpal aplikację w telefonie i wpisz aktualny adres IP z tabeli IP Address.

"błąd. czas minął"

Telefon łączy się z internetem przez GSM (3G/4G)?