Router reset całkowity brak internetu

Witam mam następujący problem. Posiadam router tp link serii wr. Pech chciał że ów router zaliczył reset co za tym idzie konfigurację diabli wzięli. Postanowiłem więc zadzwonić do serwisanta który oświadczył że będzie mnie to kosztowało 5 dych. Stwierdził jednak że jest to dość proste i że powinienem sobie dać rade. No więc powiedział że mam podpiąć kabel bezpośrednio pod laptopa i internet będzie śmigał. Niestety nic zero odpowiedzi a z strony karty sieciowej komunikat połączenie ograniczone. Problem został rozwiazany gdy zrobiłem automatyczne pobieranie DHCP(była zaznaczona druga opcja ale nie było nic wpisane). Internet wrócił i śmigał aż miło do czasu gdy spróbowałem podłączyć router kablem pod komputer. Zdałem sobie sprawę że nie odpaliłem tutoriala:


więc kabel z internetu znowu podłaczyłem do laptopa. I niestety echo najpierw nie wykrywało mi sieci a teraz laptop w ogóle nie widzi że kabel jest podpięty. Bardzo proszę o pomoc

Karta sieciowa ustawiona na automatyczne wykrywanie adresu ip?

Czyli podłączając kabel od dostawcy do komputera masz dostęp do internetu? Jeżeli tak to daj obrazek z ipconfig /all wpisane do konsoli (cmd).

Wszystko ustawione na automatic. Po podłączeniu do laptopa w ogóle nie widzi podpiętego kabla.

Kabel od dostawcy podpięty do komputera nie daje dostępu do internetu? To jest jakaś kablówka czy masz jakieś urządzenie na zewnątrz, nic o tym nie piszesz.

Już po problemie kumpel pomógł:)

W dobrym tonie na forum internetowym jest opisać co było problemem i jak rozwiązałeś twój "brak internetu". Pozdrawiam Administrator!