Router pod neostradę i lokalną sieć światłowodową

Właśnie się dowiedziałem od znajomego ze orange bezpłatnie wymienia ich stary sprzęt modemy np, takie co ja od nich dostałem, na FUNBOX 2.0 z wi-fi ac itp. I się zastanawiam czy ich nie zbajerować żeby i mi go wymienili i na nim dojechać do kąca umowy :-, problem w tym że u mnie z neta korzysta 6 urządzeń 2 po kablu a reszta bezprzewodowo a znając orange i wciskany ich badziew to się zastanawiam czy by bez problemów obsłuży wszystko nie będzie robił problemów itp ? :-. …

A żeby było mało to znajomy chce mi odsprzedać używanego Fritz!Box 7490 sprzęt wygląda mega wyposażony niezły bajer w funkcje, opłaca się ? spodobał mi się ….

Moim zdaniem skoro jeszcze nie wiesz jak będzie wyglądała twoja przyszłość z łączem internetowym to bym się nie spieszył. Do obecnego dostawcy zawsze możesz zadzwonić i poprosić o wymianę sprzętu bo ten nie domaga, zawiesza się i jesteś z niego nie zadowolony.
Fritzbox to dobry sprzęt.

Witam :slight_smile: ponownie jednak kupiłem nie nowego ale chyba za niezłe mniejsze pieniądze tego FRITZ!Box 7490 wydaje mi się być dość przyszłościowy zawansowany w opcje że aż mnie trochę przytłaczają :stuck_out_tongue: , fajny sprzęt ale potrzebuję jakiejś rady linku by sobie dać rady z jego konfiguracją , nie wiem czy mogę tutaj się o sprawdzenie jego konfiguracje zaradzić czy muszę szukać innego dedykowanego forum ?, Internet udało mi się skonfigurować chyba dobrze , posiadam małą sieć z sąsiadami drugi router do niego podpięty , TP- Link TD-W8970 jest na nim Internet wydaje mi się że jest dobrze skonfigurowany skoro działa ? ::slight_smile: ,
drukarkę przez sieć też mi się udało zrobić ,mam też osobno skaner też da się podłączyć może ?.
I nie mogę sobie dać rady z udostępnianiem dysków usb , dysk hdd/pendrajwów jak to zrobić ..
Dzięki Pozdro:)

Załóż temat w dziale Routery Innych Producentów. CHACA