Router o funkcjonalności G.Duo

Witam potrzebował bym rozwiązania o funkcjonalności G.Duo
Klient + AP w jednym pudełku z 2 odkręcanymi ( przynajmniej jedną ) antenami , co by można była konfigurować je osobno jak pozwala G.Duo AirLive
Tak wiem że można 2 urządzenia postawić ale chciałbym tego uniknąć , i chciałbym oprzeć to o TP
Za podpowiedzi z góry dziękuję

TP Link nie posiada w swojej ofercie tego typu urządzeń.

Takie coś możesz zrobić na routerach dualband pod openwrt. jednak wada jest taka że jeśli użyjesz pasma 2,4GHz na połączenie z innym AP to do komputerów zostanie tylko pasmo 5GHz. Jeśli masz operatora w 5 GHz to w domu użyjesz jedynie 2,4GHz.
Jak wspomniał kolega wyżej to TP-Link nie posiada urządzeń z dwoma AP w tym samym paśmie.

Ja używałem gduo i ono ma 5 trybów pracy ;
WISP+AP
AP+AP
CLIENT+AP
GATEWAY+AP
WDS+AP
Autorowi tego wątku chodzi chyba o ten trzeci tryb pracy g duo :slight_smile:
Jeśli tak to zamiast g duo możesz z powodzeniem użyć np repeatera 850 RE w którym zaznaczysz by rozgłaszany przez niego SSID był
inny niż SSID głównego routera . I będziesz mieć prawie taki tryb "client+ap" ;D
Są też modele routerów które mają tryb pracy jako klient routera głównego i rozszerzają dalej domową sieć :wink:

Zwróć uwagę że wszystkie te rozwiązania mają jeden interfejs radiowy co znacznie pogarsza parametry sieci a dokładnie jej wydajność. Nie mówiąc o antenie zewnętrznej której jak się domyślam chce użyć autor tematu.

Kolego @wlodarek1 autor tematu pyta czy jest w TP-Linku urządzenie działające podobnie jak wspomniany AirLive. Dostał już odpowiedź.