Router do sieci domowej

Lepszy będzie ten C2 czy 1043nd? Będzie różnica między tym moim TD-8950ND a jednym z powyższych? Warto zainwestować w dodatkowe mocniejsze anteny?
Wydzieliłem wątek i przeniosłem do odpowiedniego działu - Administrator

Jeden mały problem to C2 jak i WR1043ND nie posiadają modemu ADSL. Napisz jakie masz łącze?

Internet mam światłowodowy. Główny router do którego idzie światłowód to ZTE F640. Z ZTE chciałbym kablem podłączyć inny router. W domu wykorzystuje po wifi 4 laptopy, 1 PC, 4 telefony komórkowe i PlayStation.

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to polecam WR1043NDv2 lub v3 jeżeli tak to Archer C5v2

Ten Archer ma bardzo dobry zasięg, czy lepiej zainwestować do niego w mocniejsze anteny?

Ten Archer ma bardzo dobry zasięg
Co znaczy dla ciebie bardzo dobry zasięg? Wszystkie urządzenia legalnie sprzedawane w Polsce mają moc do 100mW w paśmie 2.4GHz i 200mW w paśmie 5GHz które niestety gorzej rozchodzi się w zabudowie (ściany czy sufity). Osobiście nie zmieniał bym anten bo to może źle wpłynąć na stabilność działania radia, Do tego służą wzmacniacze, access point czy transmitery PLC

Czyli pod 5GHz będzie lepszy zasięg niż 2 GHz?

W zabudowie (w mieszkaniu) niestety nie bo ściany mają większe tłumienie w tym paśmie niż 2,4GHz.

Czyli nie poczuje w domu różnicy pod siłą zasięgu pomiędzy TD-8950ND a Archer C5v2? Czyli jeżeli on narazie mi wystarcza to szkoda inwestować?

Trzeba by postawić obok siebie i wtedy można coś powiedzieć na 100%

[quote="szymon189, post:7, topic:9132"]Wszystkie urządzenia legalnie sprzedawane w Polsce mają moc do 100mW w paśmie 2.4GHz i 200mW w paśmie 5GHz które niestety gorzej rozchodzi się w zabudowie (ściany czy sufity)[/quote]Czyli z mocniejszą mocą jedynie kupię za zagranicą?

tak, w Ameryce Południowej, ale nie możesz ich legalnie używać w Polsce…
(zastosowałem pewne uproszczenie, więc proszę się nie czepiać)


rozwiązanie masz opisane wyżej - dostawiasz w razie potrzeby dodatkowe AP
a) połączone przewodowo z głównym routerem (rozwiązanie preferowane)
lub
b) stosując adaptery PLC (są i takie z wbudowanym AP)
lub
c) stosujesz repaetery dla zwiększenia zasięgu WiFi (rozwiązanie niezalecane, bo degraduje wydajność WiFi, ale zwykle najłatwiejsze do zastosowania)

Acces Point ma ten sam próg mocy co router?

tak
router WiFi to tak naprawdę router "przewodowy" i AP w jednej obudowie

Mam szansę odkupić nowy router TP-LINK AC1750 Archer C7 v3 za 400 zł opłaca się?

Hallo czy to jest prawda że TP-LINK AC1750 Archer C7 ma mocniejszy zasięg? Bo tak wyczytałem na kilku stronach. Dodatkowo pisało że C9 ma mocniejszy jeszcze niż C7? Potwierdzi ktoś lub zdementuje?

Sam zobacz sobie:

Choć wg mnie te różnice są tak nieznaczne że nie ma co tego porównywać.

Czy w Archer C7 będę mógł sobie podłączyć dysk zewnętrzny np. 1TB na pliki? Obecnie korzystam z Dropboxa, ale kończy mi się okres premium i koszt to 99$, więc wolałbym zakupić zewnętrzny HDD. Co o tym myślicie?

Można, jednak prędkości jakie osiąga ten router przez USB to około 15MB/s