Router do Orange-Neostrada

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć ile obecnie kosztuje router który spełni następujące wymagania:

  1. Możliwość konfiguracji VPN, nie musi być nie wiadomo jaki, prosty aby dostać się do swojej sieci.
  2. Gigabytowe Ethernet
  3. DDNS, np no-ip
    Dodam że pytam na razie czysto teoretycznie, a i ważne mogę ewentualnie zrezygnować z pkt 2.
    ps: Czytałem parę wątków i bardzo polecany jest TD-W8970. Jest na nim możliwość postawienia VPN? i czy jest jakaś tańsza alternatywa?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam rooneyasd.

Skoro router ma być serwerem VPN to polecę W8970 + OpenWrt, ale wtedy traci się gwarancję.
Jeśli tylko klientem IPsecVPN to W8970 na oryginalnym sofcie się nada.

Też polecam ten model. Będzie zadowolony z wyboru bo posiada duże możliwości konfiguracyjne, jest stabilny a można także wgrać alternatywne oprogramowanie (rozwiązanie dla zaawansowanych użytkowników -


IPsec-a mnie testowałem na tym routerze więc się nie wypowiem -
http://www.manualslib.com/manual/444166/Tp-Link-Td-W8970.html?page=49#manual

Trochę lipa, a jest jakiś inny z możliwością postawienia VPN'a?
Znalazłem model TD-W8960N i widzę że jest możliwość zrobienia IPSec zgodnie z tym poradnikiem http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=244
Tylko za to ten router ma ethernet 100mb/s.

Bierz pod uwagę że to wszystko urządzenia SOHO (użytek domowy). Osobiście kupił bym jakiś prosty modem/router z ADSL a jako router główny coś z możliwością wgrania opnewrt/gargoyle. Masz wtedy duże pole do popisu.

Tak masz rację.
Może opiszę co chciałem zrobić, i co chce osiągnąć.

  1. Mam router Netgear DGN2200, 1xPC, 2xlaptop, i mały serwerek na atomie Xpenology=Synology.
  2. Chciałem dostać się do mojej sieci a dokładnie do np plików znajdujących się na serwerze.
  3. Chciałem to zrobić po przez VPN'a ale mój router nie ma takiej możliwości
  4. Dostałem się do "plików" po przez przekierowanie portów. Ale tutaj też jest problem ponieważ mam zmienne IP i gdy chciałem dodać DDNS to mogę ale mam tylko opcję dodania dydns.org ale on jest płatny i z tego zrezygnowałem.
    I jestem w kropce. Chociaż po co mi Gigabytowy ethernet skoro po kablu jest tylko serwerek podłączony a reszta po WI-FI :slight_smile:
    Także Gigabytowy ethernet nie jest mi potrzebny, bardziej przy da się WI-FI w standardzie N.

Przez port gigowy masz większy komfort pracy w sieci lokalnej w łączności z serwerem plików czy multimediów.
Problemem w twoim przypadku będzie i tak strasznie wolny upload na łączu ADSL co będzie utrudniało pracę zdalną na plikach.
Pozostaw tego DGN2200 w roli modemu i kup sobie np. WDR4300 lub WR1043NDv2 i zainstaluj Gargoyle.

Zaproponowany przez Ciebie router na pewno by się nadawał idealnie. Tylko na razie brakuje trochę kasy na niego.
Doczytałem dokładniej i ten TD-W8960N niestety nie VPN'a ma ale połączenie tylko z drugiem routerem a to nie dla mnie.
Także jedyna opcja zostaje tą co podałeś.
A z innej beczki, jak bym nie chciał VPN'a, tylko wtedy zależało by mi na:

  1. Możliwości przekierowania portów(ale to chyba wszystkie routery tp-link'a mają)
  2. Dodanie DDNS np od no-ip.com
  3. I w miarę dobry transfer po wi-fi

Moim zdaniem masz dobry router ADSL więc wymiana na inny nic ci nie a jedynie ograniczy możliwości konfiguracyjne które możesz uzyskać na OpenWRT.

Tak Netgear na razie spisuje się dla mnie bardzo dobrze. Jest bardzo dobry zasięg i bardzo szybko się synchronizuje i PC też szybko łączy się po wi-fi. Także zostaje tylko opcja którą już wcześniej zaproponowałeś, a jeszcze pytanko coś tańszego od zaproponowanych by się znalazło?

Jedynie co brał bym pod uwagę to WR1043NDv2. Tańsze urządzenia posiadają słabszy procesor i porty 100Mb/s co nie ma całkowicie sensu w twoim przypadku.

Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Chyba temat jest w 100% rozwiązany.
A jeszcze pytanie, dlaczego wersja V2?, nie może być v1?

Dlatego że jest nowsza i bardziej wydajniejsza sprzętowo niż v1.

Faktycznie dość spora różnica.
Także temat jest do zamknięcia.
Bardzo dziękuje za pomoc :slight_smile: