Jaki router do 200zł pod łącze Neostrady

Witam,
Zakładałem już tutaj temat(tutaj link Router do Orange-Neostrada ) w sprawie kupna routera ale było to już dobre pół roku. Obecnie będę modernizował sieć i będę chciał zrobić prawie wszystko po kablu.
Od routera wymagam:

  • porty gigabit ethernet
  • mocny i stabilny sygnał wifi
  • przekierowywanie portów
  • VPN, lecz nie koniecznie(sprawę może załatwić Serwer Xpenology)
    - Budżet 200zł max
    Moja sieć ma wyglądać mniej więcej jak tutaj

lub

Proponowano mi 2 routery.
Tp link W8970 oraz WR1043NDv2.
Zastanawiam się nad tym czy jak kupię W8970 to czy będą nadal stabilne parametry linii(podeślę ss z parametrami linii później)
A może zostawić Netgaer DGN2200 ponieważ podobno mają dobry model adsl(niby potrafią dużo wyciągnąć z słabej linii) i kupić wr1043 i wgrać Gargulca. Nie wiem jak z tym routerem(wr1043) zasięg wifi, netgaar miał bardzo dobry.
A i switch to jakiś Zyxel Gigabit Ethernet, model podeśle później ponieważ nie pamiętam jaki dokładnie.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

DGN2200 rzeczywiście ma dobry modem ADSL-owy i jeżeli nie ma z nim problemu do bym go zostawił i skonfigurował jako bridge.
Myślę że WR1043NDv2 to dobry wybór, spełnia wszystkie podane przez ciebie wymogi.
Po zainstalowaniu alternatywnego oprogramowania posiada funkcję serwera lub klienta VPN w zależności od konfiguracji.

Witam,
Netgear ostatnio co jakiś czas potrafi zerwać połączenie WI-FI, podczas takiego incydentu widzę że dioda od synchronizacji z linią pali się na żółto co oznacza że ma nadal połączenie ale tylko ma problem już z wifi. Dodam że jest to router używany a nie wiem ile po przedni właściciel na nim pracował. Ja już pracuje ponad 1 rok.
Czy może Pan coś jeszcze powiedzieć na temat WR1043 v2? Wiem że od wersji V1 ma lepszy procesor. Także na pewno tylko i wyłączanie V2(ten ciemny) a jak z jego stabilnością?
Tutaj podaje obecne parametry linii:

Tylko jak weźmiesz WR1043NDv2 to parametry linii się nie zmienią bo modemem nadal będzie twój Netgera.

Witam,
Chyba nie ma nad czym się zastanawiać. Dobrze dziękuje za odpowiedź.
ps: Widziałem że WR1043 idzie dostać w miarę dobrych cenach jeszcze z gwarancją, a doszło parę wydatków i kasa się przyda i druga sprawa taka że 8970 bardzo ciężko znaleźć używkę z gwarancją.
A spytam z ciekawości, TD-W8970 ma dobry model ADSL?

U mnie działał jakieś dwa lata i nie było z nim żadnych problemów.

Bo jeśli serwer załatwi sprawę z VPN to wtedy 1043 nie będzie potrzebny. Ale jeśli serwer nie będzie miał możliwości postawienia VPN wtedy wezmę 8970. Sprawdzę i w zależności od wyniku kupię odpowiedni router.
Bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Temat do zamknięcia.