Router do neostrady z mocnym Wi-Fi

Każdy router ma prawnie uwarunkowaną moc zgodnie z prawem w Polsce routery maja max.100mW . I nie ma takiego czegoś jak mocny router wifi :wink:

Zapoznaj się z tym:

Chyba, że zastosujesz taki model z możliwością regulacji mocy wifi ;D do Standard WiFi 802.11n (1000mW)
Routerboard RB951G-2HnD
Sam taki używam obecnie.
Jednak lepszym rozwiązaniem jest zrobienie punktu dostępowego z portu LAN.

Dzięki za odpowiedzi.
W moim przypadku chyba najlepszy będzie więc Access Point z możliwością podpięcia dobrej zewnętrznej anteny, która podawałaby sygnał WiFi na całą moją posesję. Jaki Access Point TP Link z zewnętrzną, dokręcaną anteną moglibyście polecić?
A jakie Access Pointy pracujące w trybie "most" punkt - punkt z zewnętrznymi antenami moglibyście polecić, gdybym chciał w sąsiednim budynku rozdzielić po Wifi odebrany z podstawowego miejsca sygnał internetu? Pomiędzy budynkami nie ma żadnych przeszkód.
Mile widziane konkretne, sprawdzone, stabilnie działające modele TP Link pracujące w standardzie 802.11b/802.11g/802.11n na częstotliwości 2,4 lub 5 GHz :wink:
Pozdr.serd. 8)

Tu masz przykład takiego mostu bezprzewodowego -

Wielkie dzięki za link. Czy anteny muszą być na tej samej wysokości? Czy jest jakaś dopuszczalna różnica wysokości na której będą obie wisiały? Czy muszą się idealnie "widzieć"?

Tu musisz dostroić anteny tak aby uzyskać jak najlepszy sygnał. Im większa odległość tym dostrojenie musi być dokładniejsze.

OK, czyli nie muszą być na tej samej wysokości :).
Znalazłem jeszcze TP Link TL-WA7210N. Pracuje we wszystkich standardach b/g/n i na 2.4 GHz, a ja mam już stare kompy i chyba karty WiFi nie będą obsługiwały częstotliwości 5 GHz, no chyba, że się mylę? Choć pewnie częstotliwość 5 GHz byłaby lepsza ???
Zapomniałem jeszcze zapytać czy będzie współpracować z moim TP Link TD-W8901G?

To już wszystko zależy ile chcesz wydać na instalację. WA7510N to 5GHz pozostałe to 2,4GHz.

Różnice w cenie są nieduże, więc to nie duży problem, ale jak mi karty WiFi nie obsłużą 5 GHz to wolę 2.4 GHz :-\

Jeżeli komputery są starszej generacji to raczej na pewno nie mają kart z obsługą 5GHz.

OK. Chyba już wiem co wybrać, jeżeli chodzi o AP. Dobrze byłoby jednak mimo wszystko pomyśleć o zmianie routera, żeby miał również standard 802.11n, bo mój TP Link TD-W8901 raczej ma tylko b/g?
Co do częstotliwości, to można chyba sobie z tym poradzić kupując dwuzakresową kartę sieciową WiFi z 2.4 oraz 5 GHz :wink:

Moja propozycja to W8961ND lub W8960N lub W8970 - pytanie ile chcesz wydać?

Mam jeszcze jedno trochę laickie pytanie a propos AP TP Link TL-WA7210N. Jak mam jednym kablem połączyć swój TP Link TD-W8901 z w/w AP?
Nie wiem czy dobrze myślę, że chodzi o tzw. "zasilanie pasywne PoE", czyli podpięcie AP z routerem kablem ethernetowym LAN, którym będzie "szło" zasilanie? i dane? trochę nie łapię, dopiero tak naprawdę zaczynam z siecią :-
Będę niezmiernie wdzięczny za klarowne wytłumaczenie tej kwestii :slight_smile:

Podłączenie robisz przez adapter PoE który jest w zestawie.
PoE do apka;
LAN do routera;
DC - to zasilacz.

Tu się mylisz. Wymiana którejkolwiek z anten objawi się zaburzeniami w torze nadawczym routera. Lepszym rozwiązaniem jest dodatkowy punkt dostępowy podłączony kablowo do głównego routera a umiejscowiony gdzieś na zewnątrz najlepiej w obudowie CPE.[/quote]
Czy router TP Link TD-W8980 -
http://www.tp-link.com.pl/common/spotlight/TD-W8980_pl.html?siteid=15 , będzie miał możliwość podpięcia zewnętrznej anteny, która podłączona w miejscu jednej z anten nie będzie źle wpływała na pracę urządzenia jako AP klient (odbiorczy) w układzie "most": punkt - punkt z TP-LINK TL-WA7210N lub TP-LINK TL-WA7510N (nadawcze)? Oczywiście anteny wbudowane podzielą sygnał netu po WiFi.
Pewnie coś przekombinowałem?
Pozdr.serd.

Nie polecam takich kombinacji.

Nie ukrywam, że takiej odpowiedzi się niestety spodziewałem :-[
Sytuacja wygląda w ten sposób, że jestem w trakcie budowy domu oddalonego od ok. 40/50 m. od budynku, w którym jest Neo (dom teściów,a sam opłacam abo Neo).
W przyszłości mogę (lub NIE!) mieć swoja linię telefoniczną i dwa zewnętrzne AP będą mi zupełnie niepotrzebne, bo ich nie wykorzystam, możliwe, że jeden, do zwiększenia zasięgu WiFi na zewnątrz posiadanego (w przyszłości) netu?
Wewnętrzny AP z dokręcaną antenką w przyszłości mogę wykorzystać do lepszego pokrycia po WiFi całego budynku, np. na parterze, gdy go podłączę po kablu do takiego - TP Link TD-W8980 routera ADSL ... ?
Myślałem, że ten router może w tym momencie pracować przez jakiś czas, jako AP z dokręconą antena zewn., a później już jako router ADSL z podziałem netu w domu po WiFi, tak jak mam teraz u teściów z TP Link TD-W890?
Stąd moje "kombinacje" :wink:
Liczę na ew. wsparcie i porady. Z góry dziękuję 8)

Tu nie ma co radzić, takie się tego nie robi. W8980 będzie działał niestabilnie bo nie jest do tego przeznaczony (zaprojektowany). Co zrobisz to już twoja sprawa.

To już wcześniej będziesz miał światłowód niż linię telefoniczną w nowym budynku.

Witam!
Jaki router ADSL - TP Link z możliwością pracy jako Access Point (klient), wewnętrzny do współpracy (po stronie odbioru i rozsyłania netu w domu po WiFi i ew. Lan) z takim rozwiązaniem:

Moglibyście polecić? Oczywiście nie musi być najdroższy, wręcz przeciwnie :slight_smile: , ale dobrze, stabilnie pracujący :smiley:

Mile widziana dodatkowo obsługa po USB modemu GSM :wink:
Będę wdzięczny za ew. podpowiedzi i linki.
Pozdr.serd. 8)

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Szukam dobrego routera ADSL