Router do neostrady z mocnym Wi-Fi

Witam serdecznie.
Chciałbym zmienić swój router na coś lepszego. Obecnie posiadam TP-Link td-8961ND i niestety jego wifi mi nie wystarcza. Dom jest dwupiętrowy + piwnica, i niestety w piwnicy zasięg jest bardzo słaby, czasem działa czasem nie.
Budżet to ok. 350 zł. Dobrze by było jak by miał gigabitowe porty i chociaż jedno wejście USB.
Pozdrawiam

Moim zdaniem jednym urządzeniem nie obejmiesz takiego metrażu. Wszystkie urządzenia SOHO mają ograniczoną moc ze względu na szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego (2,4GHz to mikrofale). Zostawił bym W8961ND a poprowadził kabel w inne miejsce i dokupił jakiś punkt dostępowy lub zastosował zamiast kabla transmitery PLC:

Routery dla domu mają ograniczoną moc. Ja testowałem kilka sprzętów i najmocniejszy okazał się WR1043ND v2. Ma gigabitowe porty i USB, jednak brak mu modemu ADSL.
Polecał bym jednak dołożenie AP lub routera jako AP aby wzmocnić sygnał istniejącej sieci.

Też właśnie myślałem o transmiterze, ale słyszałem że muszą być dwa urządzenie podłączone na jednej fazie - czy to prawda?
Bo jeśli tak to niestety odpada ta opcja, ponieważ w piwnicy jest inna faza niż w pomieszczeniu z routerem, a niestety przenieść go nie mogę.
edit
Właśnie doczytałem cały post o PLC, niestety muszą być na jednej fazie. :frowning:

Kolega z forum CHACA testował transmitery na różnych fazach i nawet przez 2 liczniki energii. Działały bez problemu.

Ja podłączałem wiele transmiterów od ORANGE do przesyłu uprawnień z LIBOXA do tunera i bez problemów działała sieć.
A podłączenia robiłem w takich instalacjach, że dziw :smiley: jak to się łączyło.

Witam!
Mam internet w Orange - Neostrada 10 Mb/s. Obecnie korzystam z routera Tp-Link TD-W8901G i właściwie sprawuje się dobrze. Minęło już kilka lat i chciałbym wymienić router na nowszy z przede wszystkim lepszym zasięgiem po WiFi, mocniejszymi i odkręcanymi antenkami, tak żebym mógł korzystać z netu na zewnątrz np. w altance. Router zlokalizowany mam na 1 piętrze domku jednorodzinnego, a altanka oddalona jest o ok. 30/40 m. Ściany budynku z porothermu i suporeksu, sygnał z routera mija 3 ściany. Brałbym również pod uwagę możliwość odpięcia jednej z antenek routera i podpięcia dobrej zewnętrznej anteny skierowanej na altankę. Pewnie takie rozwiązanie byłoby najpewniejsze? Fajnie byłoby również mieć, awaryjnie możliwość podpięcia pod ten router modemu z netem 3G lub 4G.
Jaki sprzęt moglibyście mi polecić: router + antena zewnętrzna? Myślałem o TP-Link TD-W8970.
Pozd.serd.

Tu się mylisz. Wymiana którejkolwiek z anten objawi się zaburzeniami w torze nadawczym routera. Lepszym rozwiązaniem jest dodatkowy punkt dostępowy podłączony kablowo do głównego routera a umiejscowiony gdzieś na zewnątrz najlepiej w obudowie CPE.

Każdy router ma prawnie uwarunkowaną moc zgodnie z prawem w Polsce routery maja max.100mW . I nie ma takiego czegoś jak mocny router wifi :wink:

Zapoznaj się z tym:

Chyba, że zastosujesz taki model z możliwością regulacji mocy wifi ;D do Standard WiFi 802.11n (1000mW)
Routerboard RB951G-2HnD
Sam taki używam obecnie.
Jednak lepszym rozwiązaniem jest zrobienie punktu dostępowego z portu LAN.

Dzięki za odpowiedzi.
W moim przypadku chyba najlepszy będzie więc Access Point z możliwością podpięcia dobrej zewnętrznej anteny, która podawałaby sygnał WiFi na całą moją posesję. Jaki Access Point TP Link z zewnętrzną, dokręcaną anteną moglibyście polecić?
A jakie Access Pointy pracujące w trybie "most" punkt - punkt z zewnętrznymi antenami moglibyście polecić, gdybym chciał w sąsiednim budynku rozdzielić po Wifi odebrany z podstawowego miejsca sygnał internetu? Pomiędzy budynkami nie ma żadnych przeszkód.
Mile widziane konkretne, sprawdzone, stabilnie działające modele TP Link pracujące w standardzie 802.11b/802.11g/802.11n na częstotliwości 2,4 lub 5 GHz :wink:
Pozdr.serd. 8)

Tu masz przykład takiego mostu bezprzewodowego -

Wielkie dzięki za link. Czy anteny muszą być na tej samej wysokości? Czy jest jakaś dopuszczalna różnica wysokości na której będą obie wisiały? Czy muszą się idealnie "widzieć"?

Tu musisz dostroić anteny tak aby uzyskać jak najlepszy sygnał. Im większa odległość tym dostrojenie musi być dokładniejsze.

OK, czyli nie muszą być na tej samej wysokości :).
Znalazłem jeszcze TP Link TL-WA7210N. Pracuje we wszystkich standardach b/g/n i na 2.4 GHz, a ja mam już stare kompy i chyba karty WiFi nie będą obsługiwały częstotliwości 5 GHz, no chyba, że się mylę? Choć pewnie częstotliwość 5 GHz byłaby lepsza ???
Zapomniałem jeszcze zapytać czy będzie współpracować z moim TP Link TD-W8901G?

To już wszystko zależy ile chcesz wydać na instalację. WA7510N to 5GHz pozostałe to 2,4GHz.

Różnice w cenie są nieduże, więc to nie duży problem, ale jak mi karty WiFi nie obsłużą 5 GHz to wolę 2.4 GHz :-\

Jeżeli komputery są starszej generacji to raczej na pewno nie mają kart z obsługą 5GHz.

OK. Chyba już wiem co wybrać, jeżeli chodzi o AP. Dobrze byłoby jednak mimo wszystko pomyśleć o zmianie routera, żeby miał również standard 802.11n, bo mój TP Link TD-W8901 raczej ma tylko b/g?
Co do częstotliwości, to można chyba sobie z tym poradzić kupując dwuzakresową kartę sieciową WiFi z 2.4 oraz 5 GHz :wink:

Moja propozycja to W8961ND lub W8960N lub W8970 - pytanie ile chcesz wydać?