Router do neostrady 50zł

Witam,
Posiadam Liveboxa 1.1 z neostradą 10mb+TV(jest satelita). Potrzebuje routera ponieważ obecny Livebox dość często ostatnimi czasami mnie rozłącza oraz mojego brata. Po prostu rozłącza mnie na 1-2 minuty, jak się korzysta tylko z internetu np poczta to nie jest aż tak źle ale kiedy gra się w np fifa 14 online to strasznie to przeszkadza. Dodam że wcześniej nie miałem takich problemów, zaczeło się jakieś 1rok temu(livebox ma 4-5lat). Budżet na używany router to 50zł, wiem że nie dużo ale co w tej cenie mogę ciekawego kupic?oczywiście na linię ADSL(rj-11), ewentualnie mogę dopłacić do 100zł ale za nowy.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam rooneyasd

Od TP-link w tym przedziale cenowym W8951ND, W8961ND czy W8901N

Faktem jest, że Livebox ma słabe WIFI, ale żaden router nie zmieni tego obciążenia w momencie odpalenia gry przez drugą osobę.
Przejrzyj portale aukcyjne a i do 100 zł. jest tego sporo :wink:

Mam do was takie pytanie, co dają 2 anteny w routerze? poprawiają zasięg? czy może jest bardziej stabilniejszy?
I czym różni się router 1(W8951ND) od 3(W8901N), oraz jeszcze takie pytanie np W8951ND jest w "nowej ubodowie" ale na np olx.pl można znaleść w starej duża jest różnica pomiędzy starą a nową obudową(oczywiście chodzi o bebechy bo jak on wygląda to mnie nie interesuje)

Dwie anteny= większy zasięg. Obudowa to oczywiście=nowocześniejszy wygląd, poprawa chłodzenia. W jakim kontekście interesujesz się bebechami?

Nie myślałem że jest jakaś różnica, jeśli tylko wyglądem oraz chłodzeniem to dla mnie akurat nie ma znaczenia. Pytałem się o zasięg, ponieważ mam w domu antenę Yagi 16dbi, i czasami rodzina przyjedzie do babci to wystawie antene yagi i będą mieli neta(na Liveboxa można powiedzieć że prawie działało).
Dziękuje wam za pomoc, będę szukał ruotera TD-W8961ND z 2 antenami.
Pozdrawiam rooneyasd

Nikt nie da Ci 100% poprawności działania oraz zasięgu sieci. Zależy to od wielu czynników. U mnie na teście W8961ND działał do 3 piętra w bloku. W piwnicy był już problem ze złapaniem sygnału :slight_smile: Napisz jak możesz na jakie odległości masz zamiar przesyłać sygnał. Sygnał wahał się w granicach -75dBm do -90dBm. Mury z cegły. W podziemiu dochodziło do -90dBm. Pomiary z inSSIDer-a.

Nie na takie odległości nie potrzebuje, do routera będą podłączone 2 urządzenie bezprzewodowe, sygnał musi się przebić przez jedną ścianę(na pełną cegłę) ściana znajduje się max 3m, a 1m za scianą są 2 urządzenia. Także wyjdzie 5m max, Livebox dawał radę (były od 3-5kresek) ale dosyć często przerywa, tak jak czytałem na internecie Livebox 1.1 ma słabe Wifi, także myślę że nowy router spokojnie sobie poradzi.
Co anteny Yagi, tylko podłącze na sprawdzenie jak rodzina przyjedzie do babci odległość jakieś 20m max, powiem tak Livebox dawał radę ale na dworze, kiedy ktoś z rodziny wszedł do babci do domu to już było krucho, tutaj czy będzie zasięg czy nie to mnie nie obchodzi ważne aby u siebie w domu miał stabilny zasięg, w czoraj to już naprawdę Livebox robił cyrki, ledwo temat udalo mi się założyć na tym forum.
A mam jeszcze do was takie pytanie, jak sprawdzałem podstawową konfigurację tp-linka jest potrzebna login oraz haslo do autoryzacji, nie mogę znaleść umowy z tymi danymi tak dawno to było że nie wiem gdzie to jest, mam tylko login który jest zapisany w Liveboxie. Czy przez infolinie tp podadzą mi dane do autoryzacji?(oczywiście posiadam pesel, faktury,dane)

Przy tak małej odległości routerek jest w stanie wyrobić. Kup W8961ND będziesz zadowolony. Jeżęli chodzi o dane do logowania to zawsze możesz zadzwonić na info linię i tam wygenerują ci nowe hasło, loginu nie.

Wielkie dzięki, właśnie kupuje W8961ND, piwko oraz + dla was się na lezy.
Pozdrawiam rooneyasd
Temat do zamknięcia.