Router do mieszkania w bloku, grube ściany

Witam, otóż mam problem. Aktualnie posiadam pakiet UPC 10 mb jakiś modem stary bardzo i router DLink Di524. Mieszkanie jest spore w kamienicy (około 140m) i internet tak naprawdę działa dobrze w dwóch pokojach, natomiast w dwóch kolejnych słabo i wcale. Cały czas traci połączenie.
Teraz mam pytanie do ekspertów jakie kroki podjąć, aby internet działał w całym domu bezproblemowo.
Zakupić jakiś router TpLinka(musi być stabilny i najlepszy sygnał) oraz może jakiś wzmacniacz??
Posiadam w domu jeszcze od radiówki routery TP-Link WR543G, mam dobre wspomnienia po nim, internet działał w domku na wsi nawet w domu po drugiej stornie ulic. Nie wiem czy da radę to podpiąć pod UPC ??
Proszę o pomoc w wyborze. Słyszałem też dobre opinię o Netgear .
P.S Teraz w domku na wsi mam TPLinka W8970 pod Neostradą i działa super. Mam ogromne zaufanie do tej firmy.

W8970 może działać też jako router WAN-owy, czyli podłączony do modemu UPC od dostawcy:

tylko akurat ten W8970 cały czas użytkuje domu, a potrzebny do mieszkania.
Jeśli bym zainwestował w drugiego W8970 dałoby radę przez grube ściany ?

Skąd my to mamy wiedzieć? Nie znamy tłumienia twoich ścian ani potencjalnych zakłóceń jakie tam mogą występować. To tak jak byś się mechanika zapytał kiedy następny raz zepsuje się moje auto?
Zabudowa zawsze ma negatywny wpływ na częstotliwość 2,4GHz nie mówiąc o 5GHz. Więc przekonasz się dopiero po zakupie sprzętu który zawsze możesz zwrócić.

a czy jest możliwość podłączenia tego starego routera TP-Link WR543G oraz jakieś anteny albo wzmacniacza? Bądź wina leży po stronie starego modemu do UPC?

Pewnie że można podłączyć WR543g do modemu UPC, masz z tym jakiś problem? Operation Mode musi być na Wireless Router bo domyślnie działa jako WISP czyli odbiornik (client router).