Router do DLNA do 300zl

Witam,
Potrzebuje pomocy w doborze routera do 300 zl. Do routera zamierzam dokupić dysk zewnętrzny i wykorzystywać go do dlna przez wifi. Aktualny internet to 100 mb, zakup na kilka lat, prędkości z roku na roku coraz bardziej dostępne cenowo, czyli coś co mi obsłuży później znacznie więcej. Mieszkanie jednopoziomowe, z zasięgiem nie ma problemu. Dlna na chwilę obecną szczególnie pod tv, nowszej generacji. Z kompa na chwilę obecną praktycznie wszystko mi czyta bez problemu.
Czy muszę szukać routera zgodnego z DLNA?
Czy warto szukać routera z Usb3?
Czy lepiej kupić dysk bez zewnętrznego zasilania? Nie chce mi się włączać i wyłączać dysku gdy chce go używać. Jednak pojemności cenowo, kuszą.
pozdrawiam

Do DLNA nie bawił bym się w routery. Użył bym dysk sieciowego NAS. Tani NAS to np Zyxel NSA310.
Co do USB 3.0 w routerach ( np archer C8, C9, D8, D9 to prędkości są tam przyzwoite.
Zasilanie dysku to dość ważna sprawa. Dyski 3,5' są tańsze i oferują większe pojemności ale wymagają zasilacza. Znów prądożerne dyski na USB2.0 niekiedy wymagają podłączenia przez aktywny hub USB. Lepiej wygląda podłączenie dysku na USB 3.0 ( do portu USB 3.0) bo USB 3.0 ma większą wydajność prądową.

Muszę i tak wymienić router i interesował by mnie konkretny router z którym nie będe miał problemu z DLNA. Na chwilę obecną w standardzie G, przez kompa, ścina mi tylko większe materiały, ponad 5gb. Nie chce za wiele wydać, właśnie z racji NAS, który jest zakupem dość przyszłościowym.

Jak router ma być na przyszłość to bierz Archer C7 lub jak Ci nie szkoda kasy to C8 lub C9. Jeśli szubki i tani to WR1043ND v2.

Czy podpinajac dysk pod 1043, bedzie mi go widzia w dlna?

Zobaczyć powinno ale jak to zadziała to już zależy od TV.