Router + AP z roamingiem

Witam. Potrzebuje namiar na urzadzenia, ktore posiadaja zdolnosc przelaczania sie bez wiedzy uzytkownika w tej samej sieci. Chodzi mi o to abym po calym meszkaniu mogl chodzic z laptopem i aby automatycznie pdzelaczalo mnie na to drugie urzadzenie. Bo aktualnie jest tak, ze ustawiony jest tryb wds do tego ten sam ssid i szyfrowanie z haslami, ale lapki widza to jako 2 odrebne sieci i same nie chca sie przelaczac. Ja chce uzyskac automatyzm. Jak? Po taniosci.

Pozdrawiam Leszno!
TP-link nie ma takich urządzeń w ofercie. Osobiście montowałem taki system ale Cisco. Ap-ki z kontrolerem/.

O jakiej kubaturze mieszkania jest mowa? Napisz coś więcej na temat tej sieci poza tym że jest ustawiona w trybie WDS.

Sieć jak sieć. Radiówka. Z APka na dachu leci skretka do mieszkania do routera 1043ND w WAN. Następnie skonfigurowane WDS na drugim takim samym routerze. Samo mieszkanie ma 140m i niestety zachodzi taka przypadłość, że sieci się widzą. Tzn laptop przy routerze nr 2 pokazuje 1 lub 2 kreski z routera 1 i odwrotnie i za chiny ludowe nie chce się automatycznie przełączyć na router 2. Nawet jak gubi pingi się nie przełączy.
W karcie sieciowej opcja: Roaming Sensitivy Level: ustawiona na HIGH i nic to nie daje. Lapek widzi 2 takie same sieci jedną z routera nr 1, a drugą z routera nr 2. Trzeba przełączać ręcznie, bo sam nie zgubi sieci, bo mieszkania mi nie wystarcza :slight_smile:
Wyczytałem, ze APki powinny wpierać 802.11f - IAPP (roaming). Chyba kupie coś takiego: Modecom MC-WR22
Wygooglowałem, że te urzadzenia spięte razem z włączonym roamingiem pięknie się przełączają. Koszt szt ok 100zł.