Router 3g TP LINK MR3220 i modem D LINK DWM 156

Po instalacji na komputerze jaki masz poziom sygnału na modemie? Co to za dostawca internetowy?

Mam sieć Play zasięg dobry 4 kreski

Może być problem z komunikacją. Uaktualniałeś soft w tp-linku? Na stronie firmowej niestety tego modemu nie ma na liście kompatybilności z MR-em.

Nic z softem nie robiłem , uaktualniłem tylko firmware . Mógłbyś mi powiedzieć jak uaktualnić soft ? Jeszcze tego nie próbowałem .
Co do kompatybilności to właśnie nie wiem bo na pudełku jest lista modemów i między innymi mój , a w wsparci technicznym też nic nie pisali .

Wg danych to działa on na Gargoyle. Dla pewności prześlij jeszcze system tools - system log z routera.

log systemu

Wg logu to modem jest rozpoznany. Sprawdź konfigurację w Network - 3G/4G.
Najlepiej wyślij screen.

Naprawdę nie wiem co robię źle , może to mój komputer coś blokuje ? może antenę źle przykręciłem , z boku wejścia USB jest przycisk WIFI może on ma jakieś znaczenie ? Pierwszy raz w życiu mam kontakt z ruterem 3g i kompletnie się na tym nie znam .

Na komputerze modem dobrze działa? Jaki masz zasięg z sieci?

Tak na komputerze modem działa dobrze , tzn komputer wykrywa go, pisze połączono ,ale wyżej pisze moja nazwa sieci WIFI i pisze brak dostępu .

Jest jakaś dioda na tym modemie? Jak ona się zachowuje gdy podłączy się modem do komputera, a jak zachowuje się po podłączeniu do routera.
Umiesz sprawdzić poziom sygnału 3G na modemie podłączonym do komputera?

Pali się pierwsza i cały czas miga 2 dioda w kształcie słoneczka bądź koła zębatego, 3 z kolei dioda wyglądem przypominająca zasięg wi fi pali się nie migając jak pierwsza . Oczywiście pali się też dioda jak podłącze kabel sieciowy do wejścia LAN na routerze . Jak podłączam modem do routera przez moment pali się też diodka USB potem gaśnie .
Masz może już jakieś koncepcje ? próbowałem już wielu rzeczy może powinienem sprawdzić ten soft modemu ?
Poziom sygnału USB na komputerze jest dobry są to 4 kreski na 5 możliwych nie ma podanych procentów ale można się domyśleć ,że jest to jakieś 80%

Chodziło mi o diody na modemie nie routerze.
Można by spróbować wgrać GargoylePL gdzie modem jest opisany jako działający.

Jeżeli chodzi o modem to zachowuje się normalnie pali się na żółto jak w komputerze . Ok mogę spróbować z GargoylePL możesz mi wyjaśnić jak wgrać ?

Sprawdź jaką masz wersję urządzenia:

Tak się instaluje:

Konfiguracja modemu:

ok wielkie dzięki poradzę sobie , jak skończę powiem co wyszło :wink:

mam dokładnie ten sam problem...! daj znac czy i jak udalo sie u ciebie? bede zobowiazany!

Niestety nie oddałem router do sklepu po 5 dniach ślęczenia przy komputerze .

Wiem, że temat stary, ale trafiłem tu kilka dni temu z Google.
Dla osób, które skusiły się niską ceną modemu D-LINK DWM156 w Biedronce mam niestety smutną wiadomość.
Modem ten NIE BĘDZIE działał z routerem TP-LINK MR3220.
O ile napis na pudełku routera sugeruje inaczej (modem JEST na liście obsługiwanych urządzeń), to niestety, ale nie 'skomunikujemy go' z routerem, niezależnie od wersji routera, wersji firmware routera czy też wersji firmware samego modemu. Modem ten obsługiwany jest jedynie dla regionów Malezja/Chiny :stuck_out_tongue:
Nie pomoże także zmiana softu na Gargoyle.
Dla osób, które skusiły się na zakup TP-LINK MR3220 i potrzebują dodatkowo modemu, polecam TP-LINK MA260. Sam męczyłem się z tematem przez 3 dni zanim udało mi się w końcu odpalić internet na urządzeniu.
I jeszcze jedno - jeżeli nawet wgracie Gargoyle i próbujecie wrócić do domyślnego softu, po pobraniu oficjalnej wersji może Was spotkać zawód - router przy próbie aktualizacji firmware wyświetli informację, iż plik z softem zawiera bootloader.
Co zrobić? Nie panikować tylko pobrać software bez bootloadera.
Następnie aktualizujemy tym firmwarem nasz router, potem robimy jeszcze jedną aktualizację już oficjalnym romem ze strony i gotowe - router jak z pudełka :slight_smile: