"Roaming" WiFi na routerach TP-LINK

Znalazłem bardzo podobny temat :wink:

Chodzi o to aby przedłużyć sieć WIFI na piętrze w domku zachowując tą samą nazwę sieci i hasło.
Ważne aby komputer, smartfon sam przełączał się między ROUTERAMI - sieciami.

[i][b]Czy Wifi powinna być na innych kanałach w celu nie zakłócania się ? czy coś jeszcze trzeba ustawić ?

Zakładam nazwy sieci, hasła te same.[/b][/i]
Routery podłączone są między sobą po LANI-e tzn. kablowo LAN<=>LAN
Routerze_1 wyłączone DHCP na LAN ; adres routera 192.168.15.1 (internet wchodzi na lan, router w antenie zewn.)
Routerze_2 wyłączone DHCP na LAN ; adres routera 192.168.16.1
To chyba tyle 8)

Routery w senie modele TP-LINKA nie mają znaczenia bo chodzi o konfigurację.

Ustawiona taka sama nazwa SSID i takie same zabezpieczenia (klucz WPA lub WPA2)

ok

Choć i tak możesz mieć problem w szybkim przełączaniu się między sieciami. Tu masz mały poradnik ale po angielsku -
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=593

Zawsze to szybciej niż ręcznie klikać połączenie z nowy SSID-em nawet jak komputer pamięta zabezpieczenie sieci.
Zaraz zajmę się tym programem i poczytam o nim ;D

W sumie to najważniejsza sprawa aby były na krańcowych kanałach np: 1, 7 i 13. Sam budowałem taki system w oparciu o 3x TL-WR340G w domku jednorodzinnym i działa bez zarzutu do dziś. Podstawowa zasada to:

  • maksymalnie oddalone kanały od siebie
  • identyczne SSID
  • identyczne kodowanie
  • najlepiej ten sam producent sprzętu

Tu trzeba brać pod uwagę że to urządzenia SOHO (użytek domowy) i prawdziwego roamingu nie mają zaimplementowanego. No ale TP-linka a Cisco dla korporacji to duża przepaść cenowa. Fotodetektor na pewno sobie poradzi a gdyby nawet nie to będzie się pytał na forum :wink:

Na potrzeby domowe wystarczy :slight_smile:

Wiem z doświadczenia że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Dokładnie i muszę to poprawić bo obecnie są dwie sieci WIFI. Jedna na dole i drugą na górze.
Jest to poprawnie, ale wolałbym aby była jedna sieć w ogólnym rozumieniu przez klienta.