Repeater RE200 i router draytek-a vigor2925n+

Witam
Wpadł mi w ręce repeater dwu-zakresowy RE200 TPLINK. Chciałem go wykorzystać do polepszenia zasięgu sieci wifi z mojego drayteka (który jest routerem brzegowym). Niestety nie potrafię sobie poradzić z konfigiem.
Na moim routerze vigor2925 skonfigurowałem WDS w trybie bridge, ustawiłem MAC adres partnera (czyli repeatera RE200). Vigor widzi repeater jako AP, nadał mu z DHCP adres IP i to tyle. Stacje które logują się do repeatera RE200 nie mają wyjścia na Internet :-(.
Generalnie Vigor jest serwerem DHCP w całym moim LAN-ie. Widzę że serwer DHCP nie nadaje adresacji IP hostom zalogowanym do repeatera. Czyli efekt mam taki, że host widzi SSID z repeatera, ale nie może pozyskać IP. W przypadku, gdy ustawię serwer DHCP na repeaterze to stacje zalogują się do SSID z repeatera, ale nie mają wyjścia na świat. W przypadku gdy na repeaterze wyłączam serwer DHCP (bo chcę by stacje zalogowane do repeatera korzystały z serwera DHCP vigora) adresy niestety nie są nadawane. DHCP nie działa.
Czy Ktoś z Forumowiczów miał podobne problemy i mógłby mnie nakierunkować? Co mogłem przeoczyć.
virmware na vigor 3.8.0.1 PL
virmware na tplink 3.14.2 Build 150514 Rel.38108n

Tryb Wds jest bardzo niepewny.
Oba urządzenia powinny być na tym samym chipsecie.
Jeśli tak nie jest, tryb Wds może nie zadziałać!
Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka

obejście - ustawić DHCP na repeaterze z inna pulą adresów niż na głównym routerze (nie zachodząca na nią) oraz z bramką, którą jest adres głównego routera i takim DNS (lub DNSami operatora)
nie gwarantuję, że to rozwiązanie zadziała, ale spróbować możesz, jak już wspomniano WDS jest dość zawodnym rozwiązaniem (w sensie kiepskiej kompatybilności między różnymi urządzeniami)