Regulamin forum internetowego

 1. Regulamin forum internetowego:
  1.1 Każdy Użytkownik wraz z rejestracją akceptuje poniższy Regulamin Forum i jest zobowiązany podać prawdziwy adres mail-owy aby forum mogło potwierdzić jego tożsamość i akceptację regulaminu.
  1.2 Jako, że do rejestracji na forum wymagane jest zaakceptowanie treści regulaminu to jego nieznajomość nie będzie zwalniała od kary w przypadku złamania zasad.
  1.3 Regulamin odnosi się do każdego zarejestrowanego użytkownika. Obowiązuje absolutna równość wobec zasad.
  1.4 Obowiązującym językiem na Forum jest język polski. Używanie innych języków jest dozwolone tylko w postaci pojedynczych zwrotów/zdań itp. Należy starać się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii i nie używać żargonu kaleczącego język polski. Niezachowanie należytej staranności w tej dziedzinie może być ukarane ostrzeżeniem lub usunięciem postu przez Administratorów lub Moderatorów.
  1.5 Przed założeniem nowego tematu na forum należy upewnić się, że jest on zakładany w odpowiednim dziale. W każdym forum obowiązuje regulamin danego działu, z którym użytkownik ma obowiązek się zapoznać i przestrzegać go. Zatem w każdym forum obowiązuje regulamin ogólny oraz regulamin danego działu (jeżeli taki istnieje). W takim przypadku zaobserwowaną rozbieżność pomiędzy regulaminami należy zgłosić do Moderatora bądź Administratora Forum.
  1.6 Administracja Forum zastrzega sobie prawo do ewentualnych korekt regulaminu podczas działania forum. Wszystkie zmiany będą wprowadzane z lekkim wyprzedzeniem, a użytkownicy zostaną o tym poinformowani.
  1.6.1 Administracja Forum może wysyłać na podane adresy e-mail przy rejestracji użytkownika informację o zmianach organizacyjnych na forum, informować o nowych wydarzeniach i nowych tematach poruszanych na forum.
  1.7 Administracja nie odpowiada za treści wyrażane przez użytkowników, choć będziemy starać się reagować na łamanie prawa lub regulaminu forum.
  1.8 Administracja nie odpowiada za szkody, które mogą wyrządzić informacje zawarte na tym forum.
  1.9 Grafikę w postaci zdjęć czy obrazków staramy się dodawać przez skrypt Uploader, dostępny dla każdego zarejestrowanego użytkownika forum.
  1.10 Użytkownik zakładający nowy temat w działach TP-Link Forum jest obowiązany w jego tytule podać pełną nazwę (model, typ) urządzenia. Nie używamy słowa "problem" w tytule tematu.
  1.11 Staramy się trzymać zasady jeden wątek jeden temat dyskusji. Proszę więc zakładać nowy temat kiedy chcemy poruszyć nowy wątek aby nie robić zamieszania w istniejącym już temacie.
  1.12 Użytkownik zobowiązany jest do wykonywania poleceń Administratorów i Moderatorów.

 2. Niedozwolone jest:
  2.1 Zamieszczanie postów w imieniu innych Użytkowników na Forum.
  2.2 Podszywanie się pod innych użytkowników, wliczając w to naśladowanie ich nicków, avatarów, sygnatur itd.
  2.3 Pisanie postów bezpośrednio pod sobą. W przypadku, gdy chcemy coś dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi, używamy opcji Edytuj.
  2.4 Pisanie postów, których głównym celem jest zdobycie większej ilości postów rankingu.

 3. Treści Zabronione:
  W postach, profilach, avatarach i sygnaturach nie można zamieszczać treści:
  3.1 Pornograficznych, politycznie ekstremistycznych, obraźliwych, zabronionych przez prawo i powszechnie uznanych za moralnie niepoprawne (kontrowersyjne).
  3.2 Wzywających do nienawiści i dyskryminacji na tle rasowym, religijnym, płciowym lub jakimkolwiek innym oraz odnoszących się do ideologii totalitarnych, jak np.: faszyzm, nazizm.
  3.3 Merytorycznie nie należących do danego wątku, czyli tzw. Offtop'u oraz nie posiadających żadnego sensu, mających na celu zaśmiecenie danego forum, czyli tzw Spam'u.
  3.4 Pisanych w celu drażnienia bądź obrażania innych uczestników społeczności. To samo tyczy się tzw "trollowania" tzn: pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych ludzi bądź wszczynania awantur.
  3.5 Wulgarnych (także wulgaryzmów użytych w formie ocenzurowanej np. gwiazdkowanie, przekręcenie liter).
  3.6 Ograniczających się do pojedynczego słówka określającego emocje, np "fajnie". Należy w jakiś sposób poprzeć swoje zdanie, np.: "fajnie, bardzo podoba mi się sposób przedstawienia raportu wojennego".
  3.7 Zawierających flood, czyli kilkakrotne powtórzenie tego samego słowa lub znaku, np: "proszę, proszę, proszę", "help, help, help..."
  3.8 Propagujących piractwo komputerowe, kradzież lub dostęp do internetu bez wiedzy jego właściciela, hacking, phishing, pharming w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących.
  3.9 Utrudniających przeglądanie forum. W szczególności tyczy się to pisania większości posta czcionką zmniejszającą czytelność postu, np. kursywą/zbyt małym lub zbyt wielkim rozmiarem czcionki itp.
  3.10 Zawierających cytaty postów które naruszają którykolwiek punkt regulaminu forum.

 4. Słownik terminów używanych na tym forum:
  Administrator - osoba zarządzająca Forum. Decyduje o wszystkim, a jej decyzje są niepodważalne.
  Awatar (avatar, emblemat) - obrazek wyświetlany pod nickiem Użytkownika. Wstawia się go w profilu, wybierając z galerii lub wysyłając własny obrazek, zgodny z wymaganiami technicznymi, określonymi w profilu. Emblemat jest jednym z elementów ułatwiających identyfikację użytkownika Forum, dlatego warto wybrać taki, który nie będzie mylił się z innymi awatarami. Nie wolno kopiować awatarów Użytkowników Forum (nie dotyczy to awatarów dostępnych w galerii), chyba że posiadacz danego awatara wyrazi na to zgodę. Niedozwolone są napisy imitujące rangi forumowe, męczące wizualnie, będące reklamą, adresem WWW czy w jakikolwiek inny sposób niezgodne z Regulaminem Forum.
  Ban - zablokowanie danemu Użytkownikowi dostępu do Forum. Banowani są uczestnicy, którzy nie przestrzegają zasad Forum i nie reagują na upomnienia Administratora i Moderatorów.
  Gość - osoba niezarejestrowana na Forum. Może czytać tematy, korzystać z wyszukiwarki forum i pobierać pliki załączone do postu czy tematu.
  Moderator - osoba odpowiadająca za utrzymanie porządku na Forum. Oprócz posiadania uprawnień uczestnika Forum może zamykać (blokować) tematy, przenosić je do innych działów, dzielić wątki wielotematyczne, usuwać z Forum wątki i wybrane posty, usuwać z postów Użytkowników treści niezgodne z Regulaminem, zwracać uwagę Użytkownikom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących na Forum, a w sytuacji braku poprawy - wyciągać konsekwencje przewidziane Regulaminem forum. Administracja Forum nie przyjmuje zgłoszeń osób chętnych do zostania Moderatorami. Powoływanie, w razie potrzeby, nowych Moderatorów, odbywa się wyłącznie przez Administrację Forum.
  Oceną pracy Moderatorów zajmuje się Administracja. Wszelkie tematy/posty/ankiety z tym związane będą usuwane. Oceny takie lub skargi dotyczące Moderacji lub Moderatora proszę kierować do Administratorów drogą mailową lub prywatnymi wiadomościami (PW/IM)
  Nick - pseudonim Użytkownika. UWAGA! Minimalna długość nicka to 3 znaki a maksymalna - 15. Dopuszcza się jednorazową zmianę nicka na inny pod warunkiem braku ostrzeżeń. W uzasadnionych przypadkach należy zwrócić się do Administratorów Forum. Nick nie może być adresem lub innym tekstem pośrednio/bezpośrednio identyfikowanym ze stroną internetową.
  Podpis (sygnatura) - tekst wyświetlany pod każdą wiadomością Użytkownika, definiowany w profilu. Maksymalny rozmiar czcionki to domyślny, z wyłączeniem koloru zielonego i czerwonego. Jego długość to maksymalnie trzy linijki (bez względu na wielkość liter). Do podpisu można wstawiać tylko jedną grafikę, jednak o określonym, maksymalnym rozmiarze: 350x20 pikseli (userbary) lub 250x50 (pozostałe grafiki)
  W obu przypadkach rozmiar nie większy niż 10KB.
  Post - pojedyncza wypowiedź Użytkownika w danym topiku.
  Profil - zbiór informacji Użytkownika Forum.
  PW/PM (ang. private message - prywatna wiadomość) - wewnętrzna korespondencja Forum. Korzystając z ikony Obrazek umieszczonej w każdym poście dowolnego Użytkownika Forum, można wysłać do niego prywatną wiadomość, niepublikowaną na Forum. PW jest integralną częścią forum.
  Topik (ang. topic - wątek, temat) - oddzielna rozmowa w danym Dziale, której tytuł jest wyświetlany na liście.
  Użytkownik (User) - osoba zarejestrowana na Forum. Może zakładać nowe tematy, odpowiadać w istniejących, głosować w ankietach i zakładać własne oraz edytować swoje posty.

Wszelkie nadużycia lub łamanie prawa będzie karane blokowaniem konta połączonym z usunięciem z listy użytkowników forum i banem nałożonym na adres IP, e-mail, nazwę użytkownika.

Administracja udostępnia tylko miejsce/dział dla naszych użytkowników, którzy prosili o utworzenie takiego sposobu ogłaszania się na naszym forum.