Recovery dla routera TP-Link TL-MR3420 v5

Dane dla trybu recovery w TP-Link TL-MR3420v5

Nazwa pliku: tp_recovery.bin
Adres IP serwera: 192.168.0.225

Plik z obrazem firmware dla routera tp_recovery.bin (7,8 MB)


Więcej informacji na temat samego trybu recovery bootloader'a routerów TP-Link jak i przydatności poniższych danych można znaleźć w osobnych tematach poświęconych wgrywaniu firmware przez tryb recovery.

Poradnik dla osób korzystających z systemu operacyjnego Windows:

Poradnik dla osób korzystających z systemu operacyjnego Linux:

Dzień dobry. Niedawno zaupiłem w/w router ale metoda recovery nie działa u mnie trochę poszukałem w google ale nic ciekawego nie znalazłem. Przy okazji jaka ma być maska podsieci przy adresia 192.168.0.255, domyślna 255.255.255.0 nie wchodzi.

Tam jest adres 192.168.0.225 a nie 255 wtedy maska 255.255.255.0 musi pasować.

Dziękuję

Udało mi się pomyślnie zflashować w/w router. Rozumiem że jak będę chciał powrócić do oryginalnego firmware to tak jak i na innych routerach: sysupgrade -F /tmp/oryginalny_firmware.bin

jeszcze raz bo literówka mi się wkradła

Najbezpieczniej wrócić jest używając pliku recovery z tego wątku.

W tym routerze dało by się wrócić za pomocą pliku firmware bez bootloadera, więc też go przygotowałem:
TL-MR3420v5_1.2.0_0.9.1_up(170907)_2017-09-08_08.46.43.bin.zip (7,4 MB)
Jest to testowe wydanie więc w razie czego przygotuj się na powrót przez recovery.

Czyli jak bym dał tak jak napisałem wyżej mogłbym go zepsuć na stałe, chodziło mi o powrót do oryginału za pomocą firmware ze strony producenta? Na razie nic nie zamierzam zmienić bo działa dobrze na OpenWrt. Poczekam jednak chyba na lepsze sposoby powrotu do oryginału.

Na dobrą sprawę sysupgrade nie przyjął by tego pliku bo nie posiada on "metadata" w w MR3420v5 jest to sprawdzane.

Lepiej używać bezpiecznej metody używając przygotowanego pliku Recovery. Plikiem firmware ze strony nic nie zdziałasz bez przygotowania go do metod recovery/obcięcia bootloadera+dodanie metadata.

Chyba że tryb recovery i soft od producenta to załatwią bez problemu. Nie chcę go zepsuć. Jak już pisałem na razie nie ruszam tego. Poczekam na stabilne wydania do tego routera. Może do wtedy będzie wiadomo coś więcej

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To tyle na razie. Resztę znajdę na forach dotyczących OpenWrt. Pozdrawiam.