Radiówka - MikroTik SXT Lite5 a konfiguracja TP-LINK TL-WR740N

Radiówka - MikroTik SXT Lite5 a konfiguracja TP-LINK TL-WR740N
Witam wszystkich,
Proszę o pomoc w konfiguracji routera. Sprawa wygląda następująco mam Internet radiowy, na dachu mam MikroTik SXT Lite5, do domu wchodzi skrętka do zasilacza POE- skrętka z zasilacza POE wchodzi do karty sieciowej w komputerze stacjonarnym (komputer pobiera adres z DHCP typu 192.168.0.11-tak że żadne parametry nie są wpisywane w ustawienia karty sieciowej). Obecnie oprócz wspominanego komputera chciałbym używać jeszcze laptopa po WIFI oraz bramki VOIP (po skrętce). Zakupiłem router TP-LINK TL-WR740N. Od dostawcy internetu dostałem krótką informację abym wspomniany router ustawił jako AP, gdyż jego antena (MikroTik SXT Lite5), która jest na dachu sama przydziela IP.
I tu moje pytanie jak taki router ustawić (z grubsza wiem że należy-jeśli coś źle proszę o poprawienie):

  1. Wyłączyć na routerze DHCP
  2. Zmienić IP TP-Linka, aby nie kolidowało z głównym routerem (Antena-MikroTik) - tylko na jakie bo nie znam zakresu DHCP MikroTika?? Po komputerze stacjonarnym widzę że MikroTik przydziela adresy 192.168.0.xxx
  3. Skonfigurować WIFI (nazwa sieci, hasło, kanał)
  4. Kabel internetowy od MikroTika wpiąć w żółte gniazdo LAN (niebieskiego nie używamy)
    Oraz mam oddzielne drugie pytanie czy gdybym kabel od MikroTika (ten wychodzący z POE oczywiście) wpiął w niebieski WAN w routerze TP-Link a w jego ustawieniach :
    Zakładka sieć-> WAN, typ połączenia WAN dał Dynamiczne IP
    Oraz gdybym zmienił adres LAN IP routera TP-Link na np. 192.168.2.1 (bo antena ma 192.168.0.1), to czy prawidłowo działał by mi laptop po wifi, komputer po kablu oraz voip po kablu?
    Trzecie ostatnie pytanie dlaczego właśnie dostawca zasugerował skonfigurowanie routera jako AP?

Utworzysz wtedy dwie sieci z serwerami DHCP. Zrób tak jak napisał dostawca a powinno działać. Dlatego że MT jest routerem głównym i on przydziela IP ze swojej puli DHCP.

ok, dzięki za szybką odpowiedź, tylko w takim razie na jaki adres mam zmienić adres IP TP-Linka?
Oraz jaki wpływ na działanie ma utworzenie owej drugiej sieci z DHCP (w przypadku konfiguracji jako zwykły router przez niebieski WAN)

Możesz ustawić 2.1 lub 1.1 byle nie był w tej samej podsieci- trzeci oktet.

Jak nie masz zewnętrznego IP oraz prędkość internetu nie przekracza 200Mbit/s to żaden wpływ. Podwójny nat w niczym Ci nie zaszkodzi.
Plusem tego rozwiązania jest to że operator nie widzi ile urządzeń korzysta z internetu.