QoS jak ustawić?

Jak w temacie. Potrzebuje baaaardzo pilnie instrukcji jak ustawić priorytet czyli mam internet 2mb/s, chciałbym aby komputer otrzymywał 1mb/s, a router "nadawał" też 1mb/s. Chciałbym to zrobić ponieważ mam dwóch domowników, którzy oczywiście korzystają z wifi, jeżeli któryś z nich wejdzie na youtube albo coś pobiera w tym momencie zabiera cały transfer przy tym ja nie mogę nic zrobić. Posiadam router tp-link TD-W8951ND. Bardzo proszę o ekspresową pomoc ! Z góry dziękuje ...

To QoS tak nie działa, masz tylko priorytety dla określonych usług (portów) a nie podział pasma.
Przykład:

Okej, a dałoby radę ustawić tak jak w opisie ?

Możesz próbować, tylko trzeba znać zakres portów dla których chcesz ustawić priorytet. Poza tym prędkość łącza 2Mb/s pewnie na 256Kb/s też nie powala a prawdopodobnie sam upload też jest dużym problemem.

Ok, a mógłbyś mi napisać od czego mam zacząć ? Nie wiem w ogóle gdzie tego szukać, w której zakładce, bardzo mi na tym zależy i jestem zdeterminowany. Z routerem łączy się tylko mój komputer, laptop i telefon.

W poradniku jest wszystko opisane, potrzebujesz zakres portów usługi, adres IP hosta dla którego robisz priorytet lub przypisane do odpowiedniego interfejsu.

A wiesz może jak dotrzeć do zakresu oraz ip ?

Do niczego nie trzeba docierać, masz adres IP na komputerze z tą usługą dla której chcesz mieć priorytet. Adres jest na karcie sieciowej.

Kurde, jestem w tym zielony, mógłbyś mi to wszystko wytłumaczyć krok po kroczku ? :D. Głównie potrzebuje tego do gier, może się da ustawić tak: kiedy jestem w grze większość czy całość transferu idzie na mój komputer, a kiedy nie jestem to wszystko jest po staremu. Dałoby radę coś takiego zrobić ? :smiley:

No chyba pisałem że to QoS tak nie działa.

Kup sobie np. TP link WR 842ND wgraj na niego Gargoyle i masz pięknie działający podział pasma .Tyle że w twoim przypadku w takiej konfiguracji musisz mieć dwa routery tzn tak obecny TP link ustawiony jako Bridige i do niego wpięty np. TP link WR842ND w konfingu PPPoE.