PUTTY nie odpowiada

Podłączyłem kabel szeregowy do routera TX do RX na płytce, RX to TX na płytce, GND do GND.
W Menadżerze urządzeń mam tak:
Porty (COM i LPT) > Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge (COM16)
Te COM16 wpisuje w PUTTY.
To samo jest gdy podaje Speed: 11520
A efekt taki: W PUTTY nie mogę pisać ani nic.
Router był włączony.
Przeniosłem do odpowiedniego działu, proszę poprawić dodanie obrazków zgodnie z regulaminem naszego forum - Administrator

Żeby wyeliminować router połącz razem piny Tx i Rx na interfejsie i spróbuj pisać w putty. Jak znaki będą wyświetlane to znaczy że interfejs i konfiguracja putty jest OK.

Mogę pisać.

Spróbuj zamienić tx z rx przy podłączeniu routera. Czy router się uruchamia? Jakie diody się na nim zapalają?

Model routera podaj. Prędkość oczywiście 115200

Zapala się dioda: Power, a reszta miga co 2 sekundy. Gdy przytrzymam guzik Reset i nacisnę Power to włącza się dioda Power i dioda z obrazkiem Kłódeczki

Model routera TP LINK WR741NDv4

Jak zapala się kłódeczka to masz w nim tryb recovery i nie potrzebujesz kabelka choć to ułatwi sprawę. Próbowałeś już zamienić tx i rx miejscami?

Tak próbowałem i nadal to samo.
Gdy włączam ten tryb Recovery to te dwie diody świecą się i po chwili router się restartuje i znowu migają...
P.S: Dodaję może dla świadomości ten moduł.

Spróbuj tego:

Oczywiście firmware musisz mieć bez boot odpowiednio nazwane.

Lutowałeś piny do płyty routera?

Tryb Recovery coś nie działa. Mam włączony TFPD podłączyłem wan do laptopa i gdy włączam ten tryb to pokazuje mi się połączenie ograniczone. IP bbyło zmieniane.
na razie przyklejalem taśmą izolacyjne albo przykładałem.

W tym routerze trzeba lutować:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd#wr741nd_ver_4x
najpierw połącz punkty TP18 z TP28 inaczej ten router nie będzie gadać.
Tutaj lepiej widać. http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n#uart_on_v423
740N i 741ND to identyczne sprzęty tylko 741 ma odkręcaną antenę.

A ten tryb recovery to jaki fake czy co?
(spróbuje z tym patentem co opisałeś)
Mała uwaga kolego @TS240 - nasze forum i ludzie tu piszący są poważni - Administrator

Skoro kłudeczka się zapaliła to tryb się uaktywnił. Co potrzebujesz wiedzieć to jakiego IP szuka oraz jakiej nazwy pliku. Wypatrzysz to np wiresharkiem.

Znalazłem chyba IP: 192.168.0.86, ale jak znaleźć jaki plik i wgl. Jest na to jakiś poradnik?

Aby znaleźć nazwę pliku to tylko uruchomienie np wiresharka i ustawienie go aby "słuchał" na ethernecie. podłączyć router i uruchomić na nim tryb recovery. Poszukać wpisu z żądaniem TFTP tam będzie nazwa pliku.
Potem uruchomić serwer TFTP jak w poradniku i w nim udostępnić plik firmware z tą nazwą.

A to będzie pokazane w zakładce Protocol? Czy musi być włączone TFTP?

wystarczy włączyć router w trybie recovery.
W wiresharku po uruchomieniu możesz sobie w filtr wpisać TFTP wtedy inne pakiety nie będą wyświetlane. Nazwa pliku będzie podana jak u mnie:

Ok i ostatnie pytanie, jak się upewnić czy dobre IP znalazłem ?

pewnie złe. zasadniczo to końcówkę 86 ma router więc komputer powinien mieć końcówkę 66.
Możliwości IP dla komputera są dwie:
192.168.0.66
192.168.1.66
spróbuj jedną, jak nie zadziała to zmień na drugą. zresztą w wiresharku też będzie widać kiedy router będzie próbował pobrać plik i czy mu się uda.