Przydzielanie adresu z DHCP w routerze TD-W8980

Witam,
Czy da się w routerze w8980 zrobić tak, żeby adresy były przydzielane tylko z dhcp, a jak ktoś wpisze sobie z palca żeby mu nie działało ?
Pozdrawiam

Tytuł tematu poprawiłem. Proszę na przyszłość zwracać na to uwagę. CHACA
ok, dzięki :slight_smile:

Ograniczyć pulę adresów w DHCP Settings to takiej ilości jaka jest nam potrzebna do obsłużenia wszystkich hostów w sieci. Włączyć przypisywanie DHCP po adresie fizycznym - DHCP Address Reservation

Witam,
To rozwiązanie nie do końca załatwia to o co mi chodziło, a mianowicie chciałem zarządzać pasmem dla grupy komputerów bądź jednego komputera. Temat rozwiązałem następująco :
dhcp pozostał włączony w zakresie 200-210 ( tylko po to, że jak pojawi się jakiś nowy komputer w sieci, żebym miał jego mac ) adresy ip są przypisywane po mac`u, w ipv4 firewall włączyłem firewalla z opcją deny, dodałem komputery w lan host i utworzyłem reguły dla komputerów bądź grup komputerów z opcją allow dla out. W ten sposób nawet gdyby ktoś próbował ominąć kontrole pasma i wpisał sobie ip z ręki to nie będzie miał wyjścia na świat.
Może ktoś z Was ma jakieś ciekawsze rozwiązania w tym temacie ?
Pozdrawiam

Nie zapominaj że to sprzęt SOHO a jego możliwości konfiguracyjne nie są aż takie rozbudowane jak w SMB,