Przy właczonym wzmacniaczu wi-fi, laptop nie "widzi" drukarek sieciowych

Router TL-WR842ND, wzmacniacz wi-fi TL WA850RE.
Wzmacniacz fajnie wzmacnia sygnał ale czasami (nie wiem od czego zależy) laptop nie widzi drukarek sieciowych. Tak samo TV Smart SAMSUNG nie widzi komputera (udostępnionego dysku).
W sieci

  • modem multimedia,
  • do niego podłączony kablem komputer stacjonarny oraz kablem Router TL-WR842ND
  • w sieci jeszcze laptop i TV po wi-fi, no i wzmacniacz TL WA850RE.

Przeniesiono do odpowiedniego działu. CHACA

Miewam podobne problemy. Czy masz we wzmacniaczu ustawione DHCP? Dla niektórych urządzeń są dwie różne sieci Wifi. Mam dwie drukarki jedna HP która sobie z tym nie radzi natomiast canon wykrywał dwa punkty dostępowe w sieci o tej samej nazwie. i z obydwu można było drukować.

Na wzmacniaczu nic nie ustawiałem. Jedynie dodałem go do routera. Wi-fi analizator widzi 2 sieci (z tą samą nazwą).
Drukarki mam 2, Brother-a i Canona.
Router mam w pokoju, gdzie są drukarki i komputer stacjonarny. Drukuję z innego pokoju (gdzie jest wzmacniacz) i tam tez jest TV.
Czasami jest ok, z TV także. A jak nie drukuje, to po prostu wyłączam wzmacniacz (wyciągam z gniazdka) i jest ok - żadnych problemów, ale ostatnio było tak, że Canon drukował, a Brother - NIE. Wyłączyłem wzmacniacz to i Brother zaczął drukować.

W moim wypadku istotne było do którego urządzenia logowała sie drukarka. Kiedy logowała się do wzmacniacz nie do rutera w HP i Brother (mam też taka drukarkę) nie działa druk. Tak jak wspominałem u mnie również drukuje tylko Canon.

Mam Epsona, nie Canona, sorki. A jak rozpoznajesz do której sieci Ci się włączają drukarki?.
Bo to dziwne - jak pisałem drukuję z pomieszczenia gdzie są laptop i wzmacniacz, a drukarki stoją w pomieszczeniu z routerem. Moc sygnału wi-fi z routera jest wyższa w pomieszczeniu, gdzie są drukarki, a ze wzmacniacza większa w pomieszczeniu gdzie korzystam z lapka i TV.