Przewód sieciowy

Niestety nie jestem informatykiem i proszę o jaśniejsze wyjaśnienie. Co to jest Wan, LB?

LB - Livebox
WAN - port niebieski w twoim routerze.

Niestety nie jestem informatykiem
Też nie jestem informatykiem ;)

Tak LB jest podłączony do WANu. Gdzie szukać adresu LAN ?

Zakładka NETWORK->LAN w konfiguracji TP-linka o ile wiesz jak zalogować się przez przeglądarkę?

Tak wiem ale jak wpisuje adres IP w przeglądarke to nie wyskakuje mi TP-LINK tylko LB.

Odłącz TP-linka od LB i konfiguruj zgodnie z -

Nie potrzebujesz dostępu do internetu.
Przykład:
Livebox - adres IP 192.168.1.1 (pewnie taki ma)
TP-link - adres IP 192.168.2.1 (musisz zmienić w Network->LAN

Zrobiliśmy wszystkie kroki poradnika jakie wysłał mi pan. Pod koniec karta się zamknęła i nie mogę z powrotem wejść do tych ustawień. Internet nadal nie działa :frowning:

Nie bardzo wiem o jaką kartę co chodzi? Jeżeli zmieniłeś adres na 192.168.2.1 to teraz na taki musisz się logować.

Chodzi o kartę przeglądarki. Nie zdążyłem zmienić IP ponieważ strona się zamknęła i nie mogę na nią wejść.

Tego nie wiem dlaczego się zamknęła. Reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

Wykonałem wszystkie kroki. Zmieniłem IP na 192.168.2.1 lecz Internet nie działa >:(

Co masz w zakładce Status TP-linka po podłączeniu z LB?

Nie wiem co dokładnie mam podać więc wysyłam wszystko :

Status
Firmware Version:
3.12.5 Build 100929 Rel.57776n
Hardware Version:
WR841N v6/v7 00000000
LAN
MAC Address:
F8-D1-11-B7-A7-AC
IP Address:
192.168.2.1
Subnet Mask:
255.255.255.0
Wireless
Wireless Radio: Enable
Name (SSID): DUET-KOMPUTER_Network
Channel: 6
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: 40MHz
Max Tx Rate: 300Mbps
MAC Address: F8-D1-11-B7-A7-AC
WDS Status: Disable
WAN
MAC Address: F8-D1-11-B7-A7-AD
IP Address: 0.0.0.0 Dynamic IP
Subnet Mask: 0.0.0.0
Default Gateway: 0.0.0.0
DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0
Traffic Statistics
Received Sent
Bytes: 0 0
Packets: 0 0
System Up Time:
0 days 00:02:18

Kabel z LB jest w porcie niebieskim TP-linka?

Tak jest

Czy jak podłączysz ten sam kabel do komputera masz na nim dostęp do internetu? Co to za wersja LB bo wszystkie porty LAN w LB nie muszą mieć dostępu do internetu.

Nie jak podłącze ten kabel do laptopa to internetu nie będzie jest to LB 2.0 ZTE biały ze ściętym bokiem.

Mówię o kablu z LB do poru WAN TP-linka. Musisz mieć na nim dostęp do internetu żeby dostarczyć go do Tp-linka to chyba logiczne.

Jak podpinam kabel z LB do laptopa to działa Internet niestety jak podłącze do TP-LINKa to nie działa.

MAC Address: F8-D1-11-B7-A7-AD IP Address: 0.0.0.0 Dynamic IP Subnet Mask: 0.0.0.0 Default Gateway: 0.0.0.0 DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0
Tu musi być adresacja z LB na TP-link ty masz same zera. Więc gdzieś jest problem. Uszkodzony router lub kabel. Spróbuj zrobić reset prądowy LB, Możesz jeszcze spróbować konfiguracji jako AP - https://tplinkforum.pl/t/router-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dostepowy/5143