Przekierownie portów dla urządzenia WD mycloud

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
nie jestem biegły w ustawieniach sieciowych i w związku z tym mam problem z ustawieniami.
Generalnie mój problem polga na zdalnym dostępie do dysku WD Mycloud. Co jakiś czas jest problem ze zdalnym dostępem własnie do tego dysku.
Moja sieć wygląda następująco:

  1. router główny (TP-LINK Wireless N Nano Router WR702N) -> rozsyła sieć wifi (DHCP)
  2. router nr 2 (TP-LINK Wireless Lite N Router WR743N) ustawiony w trybie client -> do niego podpięty po LAN dysk WD Mycloud

Pisałem do pomocy techniczej WD i odpisali mi:

Znaczna część routerów dostępnych na rynku nie stwarza problemów z dostępem zdalnym z poza sieci, niemniej jednak niektóre routery blokują porty, które są wymagane do dostępu zdalnego przez co ta funkcja nie działa jak należy.
Jeżeli to możliwe proszę o otworzenie / przekierowanie portów wewnętrznych 80 i 443 oraz zewnętrznych 8080 i 8443. Niestety Western Digital nie prowadzi wsparcia technicznego w zakresie urządzeń innych producentów dlatego też proszę o kontakt z producentem routera w celu pomocy przy otwieraniu portów.

Właśnie tego zalecenia powyżej niestety nie potrafię wykonać. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Andrzej

Próbowałeś konfiguracji Bridge-a na WR743ND?

nie, ponieważ do niego (po LAN) jest podpieta jeszcze NC+ i TV Samsung, wiec obawiam się że wtej konfiguracji te urządzenia nie będą działać.

Będzie działać bez żadnego problemu -

ok. Zatem spróbuje tego ustawienia. Napiszę, czy wszystko działa. Ale czy, tak jak pisałem w moim poście będzie potrzebne otwarcie portów? Jeśli tak to ponownie proszę o pomoc.

zrobiłem wszystko jak w instrukcji. Wszystko na razie działa :slight_smile: ale... teraz połączenie z internetem jest przesyłane przez "pośrednika" przez WR743 a nie jak przedtem bezpośrednio przez WR720N. Teraz, żeby połączyć się z routerem WR720N muszę się po prostu na niego przełączyć rozłączając tym samym dostęp do internetu. Czy to jest poprawna konfiguracja?

OK. jak na razie wszystko jednak działa poprawnie. Jedyne co mnie trochę drażni i niepokoi ze względów bezpieczeństwa to widoczne 2 połączenia sieci bezprzewodowej. Widać zarówno SSID routera WR720N (przez ten się łączę się z netem) i SSID Bridge with AP WR743. Czy można jakoś wyłączyć SSID WR743 żeby nie był widoczny w sieci?

Zaznacz Disable Local Wireless Access.