Przekierowanie puli portów TD-W8970

(Chacal) #1

Witam.
Można przekierować pulę portów z zakresu np od 55531 do 55555.
Udało mi się przekierować parę partów z takiej puli i dostaję komunikat, że więcej nie można.
Pozdrawiam

(Marcin) #2

Przekieruj cały przedział od razu. Routery SOHO mają ograniczenia co do ilości portów które można przekierować pojedynczo wpisz 55531-55555

(Chacal) #3

No właśnie tak próbowałem i dostaję komunikat
"Invalid internal port, right format of internal port is XX (XX belongs to integers) or just keep empty"

(Marcin) #4

Która masz wersję v1 czy v3?

(Chacal) #5

V1, firmware 0.6.0 2.8 v000c.0 Build 130828 Rel.38099n

(Marcin) #6

Według instrukcji powinno się dać, niestety nie mam tego routera przy sobie więc na 100% nie potwierdzę
Service Port:
The numbers of External Service Ports. You can enter a service port or a range of service ports (the format is XXX - YYY; XXX is the Startport and YYY is the End port).

Zrób spację przed i za myślnikiem.

(Chacal) #7

Próbowałem i taką kombinację, niestety "pole wpisu" nie przyjmuje tyle znaków.

(Marcin) #8

Jeżeli masz tylko do przekierowania tą jedną usługę to wpisz adres IP do DMZ

(Chacal) #9

No właśnie nie chcę całego synology na zewnątrz wystawić.

(Marcin) #10

A kwestia zmiany portów na coś niższego? Co to dokładnie za usługa że taki zakres potrzebuje?

(Chacal) #11

To jest ftp. port 21 i zalecany zakres portów 55531 - 55565. Nie wiem po co ten zakres portów.

(Marcin) #12

Normalnie potrzebny jest jeden port lub ostatecznie dwa 20 i 21 w zależności od trybu pracy. Jeżeli to usługa typowo dla twoich potrzeb to pomyślał bym o jakimś VPN-ie a nie udostępniał bezpośrednio porty do usługi FTP. Tunel VPN będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla twoich danych i twojej sieci w dostępie z zewnątrz.