Przekierowanie puli portów TD-W8970

Witam.
Można przekierować pulę portów z zakresu np od 55531 do 55555.
Udało mi się przekierować parę partów z takiej puli i dostaję komunikat, że więcej nie można.
Pozdrawiam

Przekieruj cały przedział od razu. Routery SOHO mają ograniczenia co do ilości portów które można przekierować pojedynczo wpisz 55531-55555

No właśnie tak próbowałem i dostaję komunikat
"Invalid internal port, right format of internal port is XX (XX belongs to integers) or just keep empty"

Która masz wersję v1 czy v3?

V1, firmware 0.6.0 2.8 v000c.0 Build 130828 Rel.38099n

Według instrukcji powinno się dać, niestety nie mam tego routera przy sobie więc na 100% nie potwierdzę
Service Port:
The numbers of External Service Ports. You can enter a service port or a range of service ports (the format is XXX - YYY; XXX is the Startport and YYY is the End port).

Zrób spację przed i za myślnikiem.

Próbowałem i taką kombinację, niestety "pole wpisu" nie przyjmuje tyle znaków.

Jeżeli masz tylko do przekierowania tą jedną usługę to wpisz adres IP do DMZ

No właśnie nie chcę całego synology na zewnątrz wystawić.

A kwestia zmiany portów na coś niższego? Co to dokładnie za usługa że taki zakres potrzebuje?

To jest ftp. port 21 i zalecany zakres portów 55531 - 55565. Nie wiem po co ten zakres portów.

Normalnie potrzebny jest jeden port lub ostatecznie dwa 20 i 21 w zależności od trybu pracy. Jeżeli to usługa typowo dla twoich potrzeb to pomyślał bym o jakimś VPN-ie a nie udostępniał bezpośrednio porty do usługi FTP. Tunel VPN będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla twoich danych i twojej sieci w dostępie z zewnątrz.