Przekierowanie protokołu, nie portu!

Witam, czy jest mozliwosc w modelach (nie moge odszukać) TD-W8970 oraz TLWR 841N przekierowania protokołu 50 i 51 oraz portu 500 udp (zapewne to jest), ktore sa uzywane do polaczen VPN by ipsec cisco.
Nie mam dostepu z zewnatrz do sprzetu, a nie chce jechac 200km by sprawdzic ze faktycznie sie nie da tego zrobic. Za routerem TD-W8970 jest router TLWR 841N, a dopiero pozniej cisco router z vpn cisco, do niego wlasnie potrzebny mi dostep. Gdyby bylo wszystko by cisco nie mialbym problemu, lecz nie ja projektowalem infrastrukture. Uzytkownicy przed routerem cisco maja net z glownego TD-W8970, lecz dostepu z zewnatrz do vpn-a ciscowego brak, gdyz nie wiem czy te routery maja opcje przekierowania protokolu. Dziekuje za odpowiedzi.

Sądzę że problemem może być firewall działający na routerach który nie przepuszcza protokołu esp.

Masz na mysli sam w sobie blokuje, czy byc moze jest ustawiony na blocking poprzez konfiguracje?

TP-link to urządzenia SOHO (użytek domowy) tak więc producent starał się zabezpieczyć maksymalnie użytkowników wprowadzając firewall który nie jest zbyt mocno konfigurowalny. Można spróbować go wyłączyć na routerach plus przekierowanie portów no i spróbować czy VPN się zestawi.

Watpie, jak sie uda dam znac.
Niestety nie działa.