Przekierowanie portów Tp-Link WR740N

Witam :slight_smile:
Posiadam program Oracle Virtual Box na nim postawioną wirtualną maszynę (FreeBSD) z podpięta kartą Wi-Fi. Na maszynie mam przypisywane automatycznie IP DHCP za zakresu końcowego 100-199 ,tak jak jest ustawione na routerze ,niby wszystko pięknie ładnie działa ,ale jak już chciałem odblokować takie niestandardowe porty (standardowe jak dla mnie; mysq-3306,apache-80 itd..) np:15000 to coś jest nie tak.Porty próbuje odblokować standardowo (port,port,ip,all,enabled).Porty 80,3006,22 chodzą prawidłowo ,lecz już 15000,14000 itp są zablokowane chociaż są odblokowane na routerze.
Prosiłbym o szybką pomoc ,troszkę chaotycznie to napisałem ,ale mam nadzieje ,ze zrozumiecie :slight_smile:
z góry dziękuje :wink:
//Edit dodam ,ze od strony firmy dostarczającej internet nie ma problemu z portami ,mówią ,ze żadnych nie blokują.

Na WAN-ie TP-linka masz publiczny adres IP? Karta w wirtualne maszynie działa w Bridgu-u. adres IP są z tej samej puli co na głównej maszynie?

IP w WAN'ie mam publiczne(zewnętrzne) ,mam tam tez jakies dns rozpoczynające sie od tej samej cyfr ip co moje,Wirtualna karta ? Nie ,mam podpięta moją kartę ,z której korzystam na co dzień w Bridgu-u(o ile o to Ci chodziło).IP są z tej samej puli co na głównej maszynie? mogłbyś dokłanie wytłuaczyc o co Ci chodzi ? Adres z DHCP mam automatyczny z puli 192.168.0.100-192.168.0.199 i mieści się w tym zakresie.

Na wirtualnej masz jakiś serwer/usługę która nasłuchuje/działa na tych przekierowanych portach? Czym i jak sprawdzasz czy port jest otwarty?

Działa usługa WWW,MySQL,SSH i zapewne inne tego typu takie popularniejsze :slight_smile: Lecz gdy juz odblokuje w routerze jakiś inny port 81(standardowo WWW mam na 80 i sie wczytuje z zew IP) i sprawdzam przez stronę Yougetsignal.com to port 81 jest zamknięty.

Lokalnie masz dostęp do serwera www na porcie 80? Masz tam jakąś plik index.hyml czy php?

skrypt php ,działa nawet łączyłem sie z tego Zew.IP ,na którym mam serwer WWW itp ,z komputera od kumpla i wszystko śmiga :slight_smile:

Pytałem się czy lokalnie masz dostęp do tej usługi / usług?
Nie bardzo rozumiem tą wstawkę:

,działa nawet łączyłem sie z tego Zew.IP ,na którym mam serwer WWW itp ,z komputera od kumpla i wszystko śmiga
Skoro działa to z czym masz problem?

lokalnie czyli z ip z końcówka 100-199 ,jeżeli Ci o to chodziło to tak.Co do tego ,że działa no super ,ale tylko te 3 porty działają ,a jak próbuje odblokować port 15000 to cały czas jest zamknięty i nie wiem co jest tego powodem,bo mam odblokowany w routerze ,a wyświetla ,ze jest zamknięty..

Chyba się nie rozumiemy. Zacznijmy od początku.
Skupmy się na serwerze www i jego zawartości. System FreeBSD ma pewnie jakieś IP w sieci (pewnie nie ma interfejsu gui, jeżeli się mylę to mnie popraw) Przyjmuję że ten adres to 192.168.0.100 czyli wpisując na rzeczywistym systemie w przeglądarce http://192.168.0.100 musisz mieć dostęp do zawartości serwera www? Pytanie czy tak jest?

ma gui konfiguracyjne host'a ,ja ustawiłem na automatyczne przyznawanie IP z servera DHCP(routera) czyli od 192.168.0.100-199.Tak adres jest z inną końcówka ,ale to nie robi różnicy :slight_smile: i odpowiadając na ostatnie pytanie tak mam dostęp z tego IP.

Czyli idźmy dalej, wchodząc przez publiczne IP WAN-owe routera (przykład http://83.20.36.234) masz też do tych zasobów w taki sam sposób?

Tak

lecz już 15000,14000 itp są zablokowane chociaż są odblokowane na routerze.
Masz tylko problem z tymi portami?

nie tylko port ,który też próbowałem odblokować tak dla próby 81 ,też jest zamknięty ,pomimo ,ze na routerze przekierowany i także parę innych portów z zakresu 11000-15000.

Ważne jest czy coś nasłuchuje na tym porcie. Jakiś serwer lub usługa.

Tego to już nie wiem.Mógłbyś podać jakiś program lub coś do nasłuchu portów do sprawdzenie tego ?

To po co chcesz przekierowywać te porty?

serwer gry ,który korzysta z 20 portów.

Jeżeli korzysta z tych portów to musi nasłuchiwać na tych portach?